دکور مکعبی در یک هتل مراکشی

جمعه ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۶ | کد مطلب: ۲۹۸۲۲
دکور مکعبی در یک هتل مراکشی
هتل Riad Joya با طراحی داخلی مکعبی خود به گونه‌ای گشایش یافته که می‌تواند به نوعی مستند Riad کشور مراکش را در معرض نمایش عموم بگذارد. این نوع معماری مکعبی با ظرافیتی خاص و با استفاده از زوایای قائم در حالت‌های مختلف هندسی طراحی شده که به راحتی توجه هر طراح و معمار حرفه‌ای را به خود جلب می‌کند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: محوطه خارجی این هتل مکعبی از یک باغچه کوچک مدرن برخوردار بوده که برگرفته از یک نوع معماری سنتی Moroccan مراکش است. نوع دیوارهای براق و صیقلی خارجی هتل Riad Joya از یک طراحی جواهری مراکش نشأت گرفته که همچون جواهرات تابان می‌درخشند.

همچنین بخش‌های مختلف داخلی این هتل مکعبی با ترکیبی از معماری سنتی و فرهنگی مناطق مختلف مراکش طراحی شده است که هر یک از بخش‌ها ارتباط خاص و تنگاتنگی با یکدیگر دارند.

درب اصلی هتل Riad Joya به محوطه باغ جذاب و درخشان آن باز می‌شود که با استفاده از ترکیب معماری سنتی مراکش طراحی شده است.

در فضاهای داخلی مربوطه به رستوان و اتاق‌های این هتل مکعبی می‌توان ترکیب سایه روشن با استفاده از اشکال مختلف مکعب مستطیلی به وضوح مشاهده کرد. کاربرد گسترده انواع پارچه‌های سنتی مراکش در قسمت دیوار و سقف‌های داخلی لابی و رستوران هتل نامبرده با استفاده از نورپردازی‌های خاص از دیگر قابلیت برجسته معماری داخلی هتل مکعبی مراکش به شمار می‌رود.