درگیری در روستای ابوالفضل اهواز؛ بنیاد مستضعفان می‌خواهد زمین‌‌ها را از مردم روستا پس بگیرد

پنجشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۴ | کد مطلب: ۲۹۶۷۰
درگیری در روستای ابوالفضل اهواز؛ بنیاد مستضعفان می‌خواهد زمین‌‌ها را از مردم روستا پس بگیرد
فرمانده نیروی انتظامی اهواز از درگیری بین مردم روستای ابوالفضل و عوامل شهرداری بر سر زمین بنیاد مستضعفان خبر داد. پلیس می‌گوید تیری شلیک نشده ولی دادستانی می‌گوید شلیک شد ولی هوایی و پلاستیکی بود.
 فرماندهی پلیس اهواز می‌گوید در درگیر‌های دیروز در روستای ابوالفضل اهواز، هیچ نیرویی به ساکنان روستا تیراندازی نکرده است.

بنابر اعلام پلیس اهواز، ماموران پلیس همراه با ماموران اجرایی شهرداری،  دادستان و فرماندار اهواز برای اجرای «حکم قضایی»، و بازپس‌گیری زمین‌هایی که از آنِ بنیاد مستضعفان است و حالا دست برخی مردم است، به آن‌جا رفته‌ بودند.

بنابر اعلام پلیس، گروهی «به تحریک ساکنان منطقه»، به پلیس و ماموران شهرداری حمله‌کرده‌اند، سنگ پرتاب کرده‌اند، جاده را بسته‌اند و حتی پنج‌ مامور پلیس و شهرداری را زخمی کرده‌اند اما پلیس تنها «کارهای ایجابی» کرده تا معترضان را متفرق کند.

 معاون دادستان اهواز اما به رسانه‌ها گفته پلیس برای برای کنترل اوضاع و جلوگیری از اسیب جانی به افراد به صورت هوایی با اسلحه ساچمه‌زن پلاستیکی چند تیر انداخته.

دادستانی اهواز افزوده: «برخی افراد با بریدن فیلم‌ها و کلیپ‌های ماجرا، می‌خواهند از این ماجرا سوءاستفاده کنند و ماجرا را وارونه نمایش دهند.»


دادستانی گفته ماموران برای اجرای «حکم قانونی» و «مصوبه روز یک‌شنبه استان‌داری خوزستان» و «جلوگیری از زمین‌خواری افراد» به این روستا رفته‌بودند و نمی‌خواسته‌اند خانه‌ای را خراب کنند اما با مقاومت و حمله مردم روبه‌رو شده‌اند.  

البته فیلم‌هایی در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود که در آن شلیک گاز اشک‌آور و زخمی شدن برخی ساکنان روستای ابوالفضل با گلوله‌های ساچمه‌ای آشکار است- ساکنان منطقه‌ گفته‌اند ماموران شهرداری می‌خواسته‌اند خانه‌ها را خراب کنند و آن‌ها جلوی‌شان را گرفته‌اند.

در یکی‌از فیلم‌ها امام‌جماعت روستای ابوالفضل، هم حرف مردم را تایید می‌کند و می‌گوید که به سوی مردم و کودکان تیراندازی شده و در هیچ کشور اسلامی با مردم چنین برخوردی نمی‌شود.

این مقام‌مذهبی منطقه به خبرگزاری مهر گفته ۳۰۰خانوار، ۳۰سال در است در این منطقه ساکن شده‌اند و زندگی تشکیل داده‌اند و چرا حالا که کرونا، گرما و شرجی و واضاع اقتصادی به مردم فشار زیادی آورده‌، باید خانه خراب شوند؟

بنیاد مستضعفان در یک سال اخیر با گرفتن حکمی از دادگاه، مدعی‌است‌که زمین‌های این منطقه که ۳۰۰خانوار در آن زندگی می‌کنند، از آن این نهاد است و می‌خواهد آن‌ها را پس بگیرد.