بسته مالی 1.57 میلیارد پوندی دولت برای نجات میراث فرهنگی انگلستان

شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۳ | کد مطلب: ۲۹۴۰۸
بسته مالی 1.57 میلیارد پوندی دولت برای نجات میراث فرهنگی انگلستان
دولت انگلستان اخیرا از بسته نجات 1.57 میلیارد پوندی خود برای بخش فرهنگ، هنر و میراث این کشور خبر داد و اعلام کرد که این کمک هزینه صرفا جهت بهبود وضعیت میراث فرهنگی و موزه‌های انگلستان در پی شیوع گسترده ویروس کرونا، تزریق می‌شود.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: بخش موزه‌ها و اماکن فرهنگی و تاریخی انگلستان به دنبال شیوع ویروس کرونا دچار بحران جدی شده و خسارت‌های سنگینی را متحمل شدند. بنابراین اگر دولت با کمک‌های مالی بلاعوض خود به سوی نجات این بخش ارزشمند کشور نشتابد، دیری نمی‌گذرد که بخش میراث فرهنگی و موزه‌های انگلستان به‌ویژه شهر لندن از بین می‌روند.

در این میان شورای ملی موزه‌ها و انجمن رسمی میراث فرهنگی انگلستان با انتشار بیانیه‌ای مشترک در این زمینه اعلام کردند که بسته مالی 1.57 میلیارد پوندی دولت می‌تواند بستر بسیار امن و مناسبی را جهت فعالیت جدید موزه‌ها و اماکن فرهنگی و تاریخی این کشور تا چند ماه آینده فراهم آورد و به آن‌ها کمک کند تا با قدرت بیشتری پیش روند. بنابراین مجموعه میراث فرهنگی کشور از این بسته نجات بسیار استقبال می‌کند.

در واقع موزه‌های کشور انگلستان با استفاده از این بسته مالی می‌توانند از توسعه بحران اقتصادی که از شیوع کرونا ویروس دچار آن شدند، جلوگیری کنند و برای مردم در شهرهای مختلف فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی جدیدی را تعریف نمایند.

این امر موجب می‌شود مردم هم که به دلیل بحران ویروس کرونا، از لحاظ روحی و روانی تحت فشار قرار گرفته‌اند، به استقبال این فعالیت‌های جدید بخش فرهنگی و هنری کشور خود بروند و از این طریق این حوزه ارزشمند و مهم جانی دوباره بگیرد.

بسیاری از کارشناسان معتقدند در چنین شرایط بحرانی، بهترین راه نجات بخش میراث فرهنگی و هنری هر کشوری در جهان، کمک هزینه‌های دولتی خواهد بود تا قدرتی دوباره به آن‌ها بخشد.

همچنین مقرر شده تا بخشی از این کمک هزینه مالی به احیای پروژه‌های در حال اجرای بخش میراث فرهنگی انگلستان اختصاص داده شود تا با تکمیل هرچه سریعتر این پروژه‌ها، درآمدهای جدیدی برای این بخش مهم تعریف شود.

در این میان، کارمندان و فعالان بخش میراث فرهنگی انگلستان می‌توانند بسته‌های مالی جدیدی را در قالب وام دریافت کنند تا بتوانند این بار سنگین ناشی از بحران ویروس کرونا را راحت‌تر تحمل کنند.

بنابراین می‌توان گفت که به زودی اتفاقات خوشایندی برای بخش میراث و موزه‌های کشور انگلستان رخ می‌دهد و مردم این کشور هم می‌توانند به‌راحتی از مزیت‌های حوزه فرهنگی و هنری کشور خود بهره‌مند شوند.