آخرین وضعیت لایحه اصلاح ساختار /پیشنهاد ادغام در دقیقه 90

چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۷ | کد مطلب: ۲۹۱۸۱
آخرین وضعیت لایحه  اصلاح ساختار /پیشنهاد ادغام در دقیقه 90
قرار است پس از پایان تعطیلات تابستانه شورای شهر تهران بررسی لایحه اصلاح ساختار شهرداری در نوبت طرح در صحن شورا قرار گیرد. گفته می‌شود در این فاصله کمیسیون برنامه و بودجه تغییراتی را در این لایحه یشنهاد داده که کمیسیون‌های تخصصی اطلاعی از آن ندارند.
به گزارش اسکان نيوز، درحالی‌که قرار بوده اداره کل امور فرهنگی و اداره کل امور بانوان با هم ادغام شوند، در یک تصمیم‌گیری ناگهانی ادغام اداره کل امور زنان، منتفی و اداره کل آموزش‌های شهروندی ادغام خواهد شد. این در حالی است که به گفته کارشناسان شهری، مهمترین وظیفه معاونت اجتماعی، آموزش‌های شهروندی است؛ موضوعی که در تمام این سال‌ها به آن بی‌توجهی شده و ریشه بسیاری از مشکلات شهری است.

گفته می‌شود تنها سه عضو شورا موافق تغییرات حداکثری در ساختار شهرداری هستند همچنین 6 عضو نیز موافق تغییرات حداقلی که نزدیک به لایحه شهرداری هستند. اما اکثریت اعضا شورا با کلیت این لایحه مخالف هستند و معتقدند زمان برای اصلاح ساختار گذشته است واین تغییرات در سال پایانی مدیریت کنونی شهر فرصت فعالیت‌های اساسی را خواهد گرفت.

محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در خصوص ادغام اداره کل آموزش‌های شهروندی به اسکان نيوز می‌گوید از زمانی که لایحه اصلاح ساختاراز سوی شهرداری به شورا ارائه شده، در کمیسیون‌های تخصصی شورا مورد بررسی قرار گرفت  و در بررسی اولیه به اتفاق آرا در کمیسیون فرهنگی اجتماعی با آن مخالفت کردیم و مشکلاتی که این لایحه ایجاد خواهد کرد را بیان کردیم.

وی ادامه داد: این لایحه در کمیسیون‌های مختلف وضعیت مشابهی داشت تا آن‌جا که لایحه به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شد تا اصلاحات و بازنگری‌های لازم در آن انجام شود و دوباره به کمیسیون‌های تخصصی، ارجاع تا نظرشان را بدهند.

 حق شناس درپاسخ به این پرسش که  کمیسیون تخصصی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی درخصوص ادغام اداره کل آموزش‌های شهروندی چه رویکردی خواهد داشت، گفت: هنوزاین لایحه  به کمیسیون تخصصی نیامده، اما کمیسیون با این نگاه همراه نیست، آن را نمی‌پذیرد و حتما با آن با مخالفت خواهد کرد.