اختصاصی اسکان نیوز؛

انتشار اسناد واگذاری بخشی از دماوند

دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۳ | کد مطلب: ۲۸۹۶۵
انتشار اسناد واگذاری بخشی از دماوند
به رغم اظهارات نماینده‌ سازمان اوقاف مبنی بر واقع نشدن پلاک های ۶۸،۶۷و۶۹ بخش ۷ ثبت لاریجان در محدوده قله‌ دماوند؛ بر اساس اسنادی که به دست اسکان نیوز رسیده نشان می‌دهد، دقیقا بخشی از قله دماوند وقف شده است.
به گزارش اسکان نيوز، ماجرای وقف یک‌یازدهم دماوند که بلافاصله پس از شوک افکار عمومی از تصرف پنج‌هزار و ششصدهکتار از جنگل‌های آق‌مشهد اتفاق افتاد با بازتاب‌های رسانه‌ای و حقوقی گسترده ای روبرو شد.

روز گذشته سازمان جنگل‌ها از صدور سند وقف یک برش از کوه دماوند خبر داده اما مدیرکل اوقاف مازندران در واکنش به گزارش‌ها درباره وقف بخشی از قله دماوند گفت که «قله دماوند وقف نیست، بلکه موقوفه یکی از یال‌های دماوند است که به عنوان مرتع ملار شناخته شده است».

اما بر اساس اسنادی که به دست اسکان نيوز رسیده نشان می دهد، دقیقا بخشی از قله دماوند وقف شده است.

گزارش این سند به معنای آن است که برخلاف اظهارات نماینده‌ سازمان اوقاف مبنی بر واقع نشدن پلاک های ۶۸،۶۷و۶۹ بخش ۷ ثبت لاریجان در محدوده قله‌ی دماوند باید گفت که این پلاک ها به استناد تحدید حدود ثبتی طی آگهی ۱۲۳۴-۱۳۴۸/۳/۲۲ (که در آن حد شمالی پلاکها را قله دماوند اعلام کرده) همچنین به استناد نقشه‌ی اجرای مقررات ملی شدن ، از قله‌ی دماوند تا دامنه امتداد یافته اند.

پلاک های‌ ۶۸ ،‌‌‌۶۹ و ۶۷ به ترتیب موسوم به مرتع ملار‌علیا ، مرتع ملار سفلی و قریه‌ملار با مساحت ۲۴۸۶ هکتار در راستای اجرای مقررات ملی شدن در مورخ ۴۸/۱۰/۲۱ آگهی شده و در ۴۹/۴/۱۵ و ۴۹/۸/۱۶ توسط کمیسیون ماده ۵۶ قطیعت قانونی می‌یابند که علی‌رغم صدور گواهی ۱۳و۳۹ جهت اخذ سند این پلاک ها، اداره ثبت لاریجان به جهت موقوفه دانستن این پلاک ها از صدور سند امتناع ورزیده و نهایتا در سال ۱۳۸۵ اعلام می کند که سند این پلاک ها بنام اوقاف صادر شده است. سندی که  اوقاف نیز آن را تایید کرده است.
کل نظرات : ۵
منتشر شده : ۴
در صف انتظار : ۰
غیر قابل انتشار : ۱
 
 
رضا
من بی سواد هم میدونم که این یعنی غارت کردن میهن ، لطفا از حقوقدانها و صاحب نظران ، نظر بگیرید و اطلاع رسانی کنید
مهدی پاکدل
آقا من که نفهمیدم درآمد اوقاف کجا میره؟؟؟؟ مگه وقف نشده که مردم استفاده کنن؟؟ پس اینهمه هزینه دادن واسه چی هستش؟
من یه خونه توی همدان معامله کردم 15 درصد قیمت رو (چیزی حدود 8 میلیون تومن) ازم به عنوان هزینه نقل و انتقال گرفتن! اجاره هم که بجای خودش تا اون موقع تسویه کردم! دفتر خونه هم که پول خودشو میگیره، اداره مالیات هم پول خودشو میگیره معلومه توی این مملکت چه خبره؟؟؟
اصلا وقف ینی چی؟ ینی پول زور گرفتن؟؟؟ آخه کجا میره این پول؟ چرا تراز مالی سازمان اوقاف منتشر نمیشه؟ یکی واسه من وقف و اوقاف رو تعریف کنه
مبارك صاحبش
مرتع یعنی اراضی ملی که فقط حق بهره برداری بعنوان چرای گئسفند به مرتع دار داده میشود و عین مال متعلق به دولت و چزو انفال است و نمیشئد توسط افراد وقف شود بقیه اش حقه بازی است