آشنایی با فعالیت فدراسیون هتل‌های میراثی اروپا

دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۹ | کد مطلب: ۲۸۹۶۴
آشنایی با فعالیت فدراسیون هتل‌های میراثی اروپا
مجموعه‌ای از انجمن‌های مختلف هتل‌داری در کشورهای اروپایی به‌صورت مشترک یک فدراسیونی را با نام «هتل‌های میراثی اروپا» راه‌اندازی کرده‌اند تا از این طریق به اهمیت و ارزش هتل‌های عنی و سنتی اشاره داشته باشند و بتوانند با حفظ نمونه‌های موجود به توسعه میراث فرهنگی در بخش هتل‌داری و هتل‌سازی بپردازند.
 اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این فدراسیون با این هدف اصلی تاسیس شده تا بتواند هتل‌های غنی و سنتی را که جز میراث فرهنگی اروپا به‌شمار می‌روند را زیر یک پرچم قرار داده و قوانین صحیحی را به‌صورت همسو و یک‌شکل برای حفظ و نگهداری از آن‌ها وضع کند.

همچنین بخش دیگری از فعالیت این فدراسیون مربوط به ساخت هتل‌های جدید در کشورهای مختلف اروپایی می‌شود. این بخش در نظر دارد به ساخت هتل‌های جدید با نما سنتی و فرهنگی هر کشور اروپایی کمک کند و از این طریق هنر و فرهنگ غنی هر منطقه را به توریست‌ها نمایش دهد.


نمونه‌هایی از طرح‌های مربوط به قلعه‌های تاریخی و کاخ‌ها و خانه‌های شهری قدیمی، همگی در ساخت هتل‌های جدید عضو این فدراسیون نقش‌آفرینی می‌کنند و می‌توانند به حفظ آثار و میراث فرهنگی و غنی کشورهای اروپایی کمک قابل توجهی داشته باشند.

این در حالی است که تاریخچه، افسانه‌ها و داستان‌های فرهنگی هریک از مناطق اروپا به صورت نمادین در طراحی و ساخت این هتل‌های جدید آورده می‌شوند که می‌توانند پیام‌آور فرهنگ و تاریخ غنی اروپا به توریست‌های خارجی باشند.
این فدراسیون پلی برای برقراری ارتباط فرهنگی و تاریخی گذشته و حال است که تاکنون توانسته اتحادیه‌های هتل‌داری بزرگی را در سراسر اروپا به‌سوی خود جذب کند و با افزایش اعضای ارزشمند خود به توسعه دستاوردهای ساخت هتل‌های تاریخی و نمادین دست یابد.

همچنین طی سال‌های گذشته، هتل‌هایی با نماد فرهنگ و تاریخ اروپا ساخته شده‌اند که باید برای حفظ و نگهداری از آن‌ها تلاش جدی انجام شود و هم‌اکنون این فدراسیون با برعهده گرفتن این وظیفه مهم توانسته به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کند.

البته باید یادآور شد که این فدراسیون در بازسازی این هتل‌های قدیمی و غنی نیز فعالیت می‌کند و با استفاده از کارشناسان خود توانسته ارزش واقعی و اولیه آن‌ها را دوچندان حفظ کند.