طرحی برای دسترسی به یک منطقه تاریخی

پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۰۰ | کد مطلب: ۲۸۸۵۱
طرحی برای دسترسی به یک منطقه تاریخی
در شهر بارسلونای اسپانیا منطقه‌ای تاریخی به نام Gironella وجود دارد که یک رودخانه قدیمی از آن عبور می‌کند. بافت این منطقه به گونه‌ای است که قسمت‌های ناهموار آن شرایط را برای رفت و آمد ساکنان کمی سخت کرده است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: از این رو گروه معماری Carles Enrich اسپانیا برای ایجاد سهولت در دسترسی شهروندان منطقه Gironella به رودخانه و سایر بخش‌ها از سمت خیابان اصلی، آسانسور آجری- استیل را طراحی کرده است.

این آسانسور ارتفاعی معادل 20 سانتی‌متر دارد که در مدت زمان کوتاهی، دو قسمت ناهموار منطقه را به یکدیگر متصل می‌کند. موقعیت این پروژه از لحاظ توسعه بافت شهری و حمل‌ونقل داخلی بسیار مناسب بوده که در عین حال نمای زیبایی را نیز به فضا شهری منطقه داده است.


بیش از دو سوم بدنه این آسانسور برای محافظت هرچه بیشتر از شهروندان از آجر و بتن سبک ساخته شده و یک‌سوم دیگر آن با پنل‌های شیشه‌ای پوشانده شده است. همچنین چهارچوب‌های استیل و فلز در احداث سازه این آسانسور به کار گرفته شده‌اند.

در هر ردیف از آجرهای به کار رفته در بدنه آسانسور، یک تا سه فاصله کوچک وجود دارد تا بتواند نور و روشنایی داخلی را کنترل کند.