ساختمانی با بیشترین سيستم‌های جذب انرژی سبز

پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۳۰ | کد مطلب: ۲۸۸۴۸
ساختمانی با بیشترین سيستم‌های جذب انرژی سبز
سيستم‌های توليد انرژی‌های تجديدپذير قابليت جذب بيش از 60 درصد انرژی پاک همچون باد، خورشيد و آب باران را دارد که به سرعت برای مصرف انرژی داخلی ساختمان انتقال خواهد داد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: گروهی از برجسته‌ترين معماران اسپانيا با نام Zon-e که در طول چند سال اخير برترين پروژه‌های معماری خود را در معرض نمايش گذاشته‌اند، اين بار موفق به احداث سيستم‌های جذب انرژی‌های پاک و طبيعی در چشم‌انداز ساختمان افقی Noain منطقه ناوارا اسپانيا شده است.

اين سيستم‌های توليد انرژی‌های تجديدپذير قابليت جذب بيش از 60 درصد انرژی پاک همچون باد، خورشيد و آب باران را دارد که به سرعت برای مصرف انرژی داخلی ساختمان انتقال خواهد داد. اين ساختمان اداری به صورت افقی طراحی شده که دارای قالب‌های مکعبت مستطيلی با پنل‌های خورشيدی و اسکلت چهارخانه‌ای با بدنه توربين‌های بادی نيز است.
 


 


 


 


 
پوسته دولايه‌ای در چشم‌انداز ساختمان Noain به چشم می‌خورد که لايه‌ای از آن ستون‌های باريک مشبکي با سيستم جذب انرژی باد و لايه‌ای از پنل‌های خورشيدی به منظور جذب سلول‌های خورشيدی خواهد بود.

همچنين شيشه‌های بدنه خارجی اين ساختمان از ساختار پلی‌کربنات برخوردار هستند که در کوتاهترين زمان ممکن، بيشترين حجم انرژی گرمايی پاک را جذب خواهند کرد. جلوگيری از انتشار گازهای گلخانه‌ای با استفاده از پنل‌های گياهی در اطراف بدنه اين ساختمان از ديگر مزيت‌های برتر آن محسوب می‌شود.