لوله‌های تزئینی از جنس مقواهای بازیافتی

چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۱ | کد مطلب: ۲۸۸۳۶
لوله‌های تزئینی از جنس مقواهای بازیافتی
استودیو طراحی استرالیایی به نام Foolscape دکور و دیوارهای پیش‌ساخته پاپ آپ را با استفاده از مقواهای بازیافتی طراحی کرده که در مقابل آب و باران کاملا مقاوم بوده و آسیب‌پذیر نخواهند بود.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: لایه‌ای از فیبر صنعتی بازیافتی بر سطح این لوله‌های استوانه‌ای قرار گرفته که هم استحکام آن را تضمین می‌کند و هم به ایستایی آن به عنوان دیوار کمک می‌کند.

این لوله‌های قابل بازیافت مقوایی با هدف توسعه شهری و با حفظ شرایط زیست محیطی در شهر سیدنی طراحی شده‌اند که می‌توانند از انتشار گازهای گلخانه‌ای تا اندازه قابل قبولی جلوگیری کنند. همچنین می‌توان از این لوله‌ها در هر اندازه و با هر نوع زاویه‌ای استفاده کرد.

در حال حاضر از این نوع مقواهای بازیافتی در طراحی کافی‌شاپ، رستوران و کافه‌های بین راهی استفاده شده که جلوه ویژه‌ای به نمای شهری داده است.

این درحالی است که میان این لوله‌ها شکاف‌هایی نیز جهت به کارگیری انواع گل و گیاهان طبیعی ایجاد شده که علاوه بر زیباسازی محیط می‌تواند نقش بسزایی در جذب انرژی‌های پاک و جلوگیری از انتشار آلاینده‌های محیطی ایفا کند.


 
از این لوله‌های قابل بازیافت مقوایی می‌توان در ساخت انواع دکور و همچنین میز و صندلی‌های رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها نیز استفاده کرد.