ایده‌هایی برای دکور سالن غذاخوری

چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۴۵ | کد مطلب: ۲۸۸۲۳
ایده‌هایی برای دکور سالن غذاخوری
سالن‌های غذاخوری یکی از مکان‌های مهم در هر خانه‌ای محسوب می‌شوند که از لحاظ طراحی می‌توانند تاثیر بسزایی در روحیه و آرامش ساکنان داشته باشند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: یک سالن غذاخوری می‌تواند محلی امن و آرامش‌بخش برای هر فرد باشد و درعین حال حس رومانتیک و رویایی را به میهمانان خانه القاء کند. از این رو نباید از طراحی این فضای مهم و تاثیرگذار غافل شد.

در این‌جا به معرفی چندین طراحی و دکوراسیون سالن‌های غذاخوری خاص و جذاب می‌پردازیم که از سوی بزرگترین طراحان دنیا به اجرا درآمده‌اند و هر یک با هارمونی رنگ ونوع طراحی خود چشم را نوازش می‌دهند.


در این تصویر یک سالن غذاخوری کاملا سرد اما جذاب و غیرمعمول مشاهده می‌شود که از سوی گروه معماری Ambrasas طراحی و به اجرا درآمده است. دیوارهای این سالن در امتداد سقف کشیده شده‌اند و زاویه‌ای برای شکست و قطع آن با سقف وجود ندارد. بنابراین نمی‌توان زاویه 90 درجه‌ای در فاصله بین دیوار تا سقف در این سالن مشاهده کرد. همچنین از زمینه سفید و مشکی برای این سالن استفاده شده که مشکی آن باتوجه به رنگ مشکی میزها بر سفید غلبه کرده است. این درحالی است که برای ایجاد یک فضای مهیج و درعین حال گیج‌کننده از زرد در رنگ‌آمیزی صندلی‌ها استفاده شده است. فرش، میز و لامپ‌ها نیز همگی از شکل مدور هندسی تبعیت می‌کنند.


اگر شما فضا بزرگی برای سالن غذاخوری ندارید، این بدان معنا نیست که نمی‌توانید یک دکوراسیون جذاب داشته باشید. همیشه به کارگیری چوب‌های تکه‌ای برای طراحی میز و استفاده از صندلی‌های کوچک چوبی در یک فضای کوچک می‌تواند حس خوشایندی هم به ساکنان و هم به میهمانان القاء کند. این طراحی توسط گروه معماری Lake Flato اجرایی شده است.

این بار گروه معماری Webb & Brown-Neaves برای ایجاد فضایی گرم و صمیمی از دیوارهای پیش‌ساخته چوب‌نما استفاده کرده که جلوه ویژه‌ای به سالن غذاخوری داده است. در این میان از یک شومینه رومیزی نیز بهره‌مند شده که به جذابیت فضا دوچندان افزوده است.ترکیبی از فضا سبز و آجر به همراه یک نقاشی تاریخی و هنری می‌تواند فضای متفاوتی را در سالن غذاخوری ایجاد کند. استفاده از دیوارهای سبز مصنوعی و طبیعی جلوه ویژه‌ای از خود به نمایش می‌گذارند که برای هر مخاطبی قابل تامل است. این نوع طراحی از سوی گروه معماری MARTINarchitects اجرا شده است.استفاده از صندلی‌های چرم در سالن غذاخوری گرمای قابل قبولی به فضا می‌دهد و می‌تواند در انتقال انرژی مثبت به ساکنان موثر باشد. در این تصویر از سه ترکیب اصلی سبز، مشکی و سفید برای سالن استفاده شده که بخش سفید آن را سنگ‌های مرمر تشکیل می‌دهند. این نوع ترکیب می‌تواند تناقض را به خوبی و با ملایمت به نمایش درآورد.در ادامه می‌توانید چندین طرح و مدل سال برای دکوراسیون یک سالن غذاخوری آرامش‌بخش که توسط بزرگترین گروه‌های معماری دنیا به اجرا درآمده‌اند را مشاهده کنید: