الگو سقف موج‌دار در دکورهای فروشگاهی

چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۰ | کد مطلب: ۲۸۸۱۹
الگو سقف موج‌دار در دکورهای فروشگاهی
سقف شيشه‌ای موج‌دار، طرحی نو در دکوراسیون داخلی بزرگترين فروشگاه‌های مواد غذايی مسکو به شمار می‌رود که می‌تواند الگویی متفاوت در جذب مخاطبان باشد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: گروه معماری Sandilands روسيه موفق به طراحی دکوراسيون داخلی يکی از بزرگترين فروشگاه‌های مواد غذايی مسکو شدند که سقف‌های شيشه‌ای موج‌دار نماد اصلی اين معماری داخلی محسوب می‌شوند.

اين پروژه در فضايی به مساحت 50 هزار فوت مربع اجرا شده است که در بخش‌های داخلی خود رستوران، کافه و ساير موارد مشابه را نيز جا داده است.


اين سقف شيشه‌ای از کامپوزيت پلاستيک و شيشه نشکن صنعتی تشکيل شده که مواد پلاستيک بازيافتی آن در قالب‌های موج‌دار درآمده و نما خارجی اين سقف‌ها را نمايان ساخته است.

همچنين اين پنل‌ها به صورت زاويه‌دار و شيب‌دار طراحی شده‌اند که در هر مکانی از فضا داخلي ساختمان جا گيرند، به طوری که در امتداد سقف‌های شيشه‌ای موج‌دار تا ديواره‌های مجاور فروشگاه نيز پيش رفته‌اند.طراحی موج‌دار اين سقف سبب شده تا انعکاس و رقص نور و روشنايی در فضا داخلی فروشگاه به خوبی به نمايش درآيد و در طول شبانه‌روز هر يک از بخش‌ها با رنگين‌کمانی از رنگ‌ها خدمات لازم را در اختيار خريداران و متقاضيان قرار دهند. اين امواج با رنگ‌های موزون خود لرزه‌اي را بر ستون‌های ساختمان وارد می‌کند که همانند پخش موسيقی به مخاطبان عرضه شوند.