پیگیری یک وعده قدیمی در حوزه شفافیت /صدور پروانه ساختمانی شبیه بازی مارو پله شده است

چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۸ | کد مطلب: ۲۸۵۳۶
پیگیری یک وعده قدیمی در حوزه شفافیت /صدور پروانه ساختمانی شبیه بازی مارو پله شده است
بخش های مهم خبر
  • رییس کمیته شفاف سازی شورای شهر تهران معتقد است: صدور پروانه شبیه بازی مارو پله شده که شهروندان هر چقدر جلو می روند کسی پاسخگو نیست درحالی که قرار بود مراجعات حضوری و مکرر به دفاتر خدمات الکترونیک کم تر شود.
به گزارش اسکان نيوز،  تلاش ها برای الکترونیکی کردن صدور پروانه در تهران  هم با وجود پیگیری های کمیته شفافیت هنوز به نتیجه نرسیده، در سال پایانی شورای پنجم جلسه ای برای بررسی موانع موجود برگزارشد، بهاره آروین رییس کمیته شفافیت شورای شهر تهران با بیان این که قرار بود صفر تا صد صدور پروانه الکترونیکی شود و بهانه ها در این حوزه پذیرفتنی نیست گفت:‌ صدور پروانه شبیه بازی مارو پله شده که شهروندان هر چقدر جلو می روند کسی پاسخگو نیست درحالی که قرار بود مراجعات حضوری و مکرر به دفاتر خدمات الکترونیک کم تر شود و کار مردم سهل تر شود اما حالا دو مسیر را باید طی کنند هم به دفاتر خدمات الکترونیکی مراجعه کنند وهم به شهرداری و این موضوع دست کم در شرایط کرونایی قابل قبول نیست.

او با اشاره به این که بخش زيادي از فرآيندها چون درون شهرداري به صورت الكترونيكي است، قابليت اين را دارد كه به شهروندان دسترسي مستقيم داده شود گفت: اين موضوع  مي تواند شهروندان را در شرايط كرونا از مراجعه به دفاتر خدمات الكترونيك شهر يا مراجعه به شهرداري بي نياز كند. از جمله اين فرايند ها، بحث استعلام هاي گوناگوني است كه دستگاه هاي ديگر از شهرداري تهران دارند و معمولا شهروندان براي پيگيري كارهايشان به آن ها مراجعه مي كنند. مثل استعلام‌هات اتحاديه‌هاي صنفي براي صدور پروانه هاي كسب ، استعلامات بانكي براي وام ها و وثايق، استعلامات دادگاه‌ها و سازمان زمين شهري  و از همه مهم‌تر ،براي نقل و انتقال مسكن، استعلامي كه دفاتر اسناد رسمي از شهرداري تهران براي مفاصا حساب و ديگر مدارك دارند.

این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: با اولويت بخشي به مورد آخر كه پرمراجعه ترين است، در دستور كار قرار بگيرد و زمان بندي شود؛ خوشبين هستيم كه اين ها با توجه به الكترونيك بودن فرايندها درون شهرداري ، خيلي زود آرشيو الكترونيك آن در اختيار شهروند قرار بگيرد تا متقاضي مجبور نباشد براي يك نامه و يك برگ كاغذ به دفاتر مراجعه كند. به اين ترتيب، اغلب استعلام هايي كه به خصوص شهروند محور هستند، با توجه به فراهم بودن زيرساخت ها ظرف 3 تا 6 ماه تمام الكترونيك و از طريق كارتابل شهروندي در حساب شهروندي قابل انجام شود.

آروین با بیان این که فرایند صدور پروانه هاي ساختماني كه بخش عمده اي از آن الكترونيك است  نيازمند اصلاح است گفت: برخی از واحدهاي شهرداري با دستگاه هاي بيرون از شهرداري هماهنگ نيستند و استعلامات بسيار زيادي هنگام صدور پروانه بايد از دستگاه هاي ديگر براي ملك گرفته شود.به دلیل این که این موارد الکترونیکی نیستند کار شهروندان بسیار عقب می افتد.

در برخی از بخش ها نیز نيازمند حذف مراحل تكراري هستیم و اين فرايند به بازبيني نياز دارد. براي همين با معاونت شهرسازی  توافق كرده ايم كه اين موارد را كه آسيب شناسي آن هم صورت گرفته به صورت مكتوب به شوراي شهر اعلام کند تا بعد از برگزاري جلساتي با دستگاه ها و كميسيون هاي تخصصي و هيات رئيسه شورا  تا اصلاحات لازم برای کوتاه شدن فرایند پروانه ساختمانی انجام شو د.

وی اظهار امیدواری کرد که برخی موارد که نیاز به هماهنگی با دستگاه های بیرون شهرداری ندارد مانند ،امکان مشاهده رای کمیسیون ماده صد و اعتراض الکترونیکی تا پایان سال اجرایی شود.

 در ادامه این جلسه معاون شهرسازي ومعماري شهردار تهران با بيان اين كه ما فرايند تصدور پروانه را دليل شيوع كرونا و مشكلات آسان كرديم، گفت: « به اين صورت كه وقتي فرايند صدريافت تائيد نقشه هاي  نظام مهندسي آغاز مي شود، مالك مي تواند عوارض را پرداخت كند و پروانه شهرسازي ظرف 15 روز صادر مي شود و عمدتا غير حضوري است. تائيد نقشه ها زمان بر است كه مالك مي تواند از طرق مهندس ناظر مجوز تخريب بگيرد. در ال حاضر مالكان مي توانند درخواستشان را در تهران مان ثبت كنند و حتي زمان بازديد ميداني كارشناسان راتعيين كنند اما استقبال زيادي از اين موضوع نشده است.»

عبدالرضا گلپايگاني ادامه داد:«سازمان فاوا در مورد صحت سنجي و تعيين اصالت، سخت گيري ها و مقاومت هايي دارد كه البته پشت صحنه دفاتر خدمات الكترونيكي اين صحت سنجي را نجام مي‌دهند. دليل عدم استقبال اين است كه يا مالكان ار اين موضوه اطلاع ندارند يا آموزش و آگاهي نديده اند يا تعاملي در اين رابطه وجود ندارد.»

او با اشاره به نتايج مطالعاتي مربوط به سال 86 گفت: حدود 40 درصد مراجعات براي ساخت و سازها مربوط به خودسازنده هاست كه معمولا يكبار مراجعه مي كنند و تمايلي به طي اين روند ندارند. اين آمار ممكن است در حال حاضر به 35 درصد رسيده باشد.30 درصد نيز بساز و بفروش هاي حرفه اي كه تدارك‌چي دارند، در خواست پروانه مي دهند كه اين تدارك‌چي ها اهل طي كردن روند به صورت سيستمي نيستند و 30 درصد هم مهندسان در خواست ساخت و ساز مي دهند و در اين زمينه اطلاع رساني درست مي تواند  به افزايش استفاده از فرايند هاي الكترونيكي كمك كند.

معاون شهرسازي شهردار تهران، با بيان اين كه استعلامات چند ماهي طول مي‌كشد گفت: « استعلام حرايم امنيتي 4 تا 5 ماه زمان مي‌برد كه بارها از شوراي عالي امنيت درخواست كرده ايم اين حرايم را روي نقشه هاي طرح تفصيلي بياورند. استعلامات باغ و غيره نيز در شهرداري زمان بر است.»

گلپايگاني اضافه كرد: « الكترونيكي كردن فرايند صدور پروانه به شكلي تبديل به سر گردنه شده و هم عقده اي كه داشتيم سر درخواست كنندگان خالي كرده ايم.ابتدا بايد عوارض نوسازي را بپردازند، حتي بيمه كارگران ساختماني كه مربوط به سازمان تامين اجتماعي است را بايد بپردازند و مفاصا حساب بياورند. اين ها ديگر چه ارتباطي به شهرداري دارد. اگر اين فرايند ها اصلاح نشود كه نيازي نيز براي كسب پروانه ساخت به آن نداريم، استقبال از الكترونيكي شدن افزايش مي يابد.اينگونه نيست كه هيچ كتاري را شروع نمرده باشيم و طي اين مدت هيچ پروانه اي خلاف ضوابط و مقررات صادر نشده است.

او گفت:« همچنين با كم شدن اختيارات شوراي معماري مناطق امضاها كاملا سيستمي شده كه اين در جهت شفاف سازي بيشتر است. نمي توان گفت حتما اين موضوع چه زماني تكميل مي‌شود، قطاري در حال حركت است كه هم مسير و هم سرعت آن بايد اصلاح شود و ما گام به گام آن را اصلاح مي كنيم.»