کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مخالف تغییر کاربری زمین‌های طاق بستان استعفا داده شد/ چرا وزیر میراث فرهنگی سکوت کرده؟

8 تير 1399 ساعت 12:31 | کد مطلب:28339


اسکان نیوز- لیلا حسینی: براساس اخبار رسیده به پایگاه خبری اسکان نیوز، علیرضا برشاهی، معاون سازمان میراث فرهنگی کرمانشاه چهارشنبه گذشته استعفا کرد.

با توجه به عدم حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه به دلیل ابتلا به کرونا در جلسه کمیسیون ماده 5 مورخ یکم تیرماه، برشاهی به عنوان معاونت این سازمان در جلسه حضور داشته و با موضوع تغییر کاربری زمین‌های اطراف طاق‌بستان برای احداث تله‌کابین مخالفت کرده است.

به گزارش اسکان نیوز، چندی پیش مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با احداث تله‌کابین مخالفت و اعلام کرده بود که هرگونه اقدامی باید براساس قوانین میراث فرهنگی انجام شود و هرگونه فعالیت عمرانی در این محدوده غیرقانونی بوده و قابلیت پیگیری در کمیسیون ماده 100 را دارد.

بیشتر بخوانید:

تائید میراث فرهنگی مجوزی برای احداث تله‌کابین نیست/ باید براساس قانون عمل شود

اما دلیل رفتارهای ضدونقیض سازمان میراث فرهنگی استان کرمانشاه مشخص نیست و برخی مخالفت با این تغییر کاربری را دلیل استعفا برشاهی می‌دانند.

به گزارش اسکان نیوز، داوود حسنی با تحصیلات عمران سکاندار معاونت میراث فرهنگی استان کرمانشاه شده  و مشخص نیست که آیا وی تخصص و تجربه لازم برای فعالیت در عرصه میراث فرهنگی را دارد یا نه؟

گفتنی است که مونسان در تاریخ 18 اردیبهشت 98 و در گفت‌وگو با خبر20 شبکه 4 سیما  گفته بود که یکی از موضوعات بسیار خوب که در طرح حمایت از مرمت و احیا بافت‌های تاریخی و فرهنگی به‌صورت قانون از سوی نمایندگان تصویب شد این است که اگر در بافت‌های فرهنگی تاریخی تخلفی انجام شود، به کمیسیون ماده 110 ارسال نمی‌شود تا برای آن جریمه تعیین شود بلکه حتما قلع‌وقمع می‌شود و با پرداخت جریمه مشکل حل نخواهد شد، این موضوع خیلی به صیانت از بافت‌ها و بناهای تاریخی کمک خواهد کرد.

به گزارش اسکان نیوز، از زمان تشکیل وزارت میراث فرهنگی و حضور علی‌اصغر مونسان به عنوان وزیر تخریب‌‌ها در حوزه میراث فرهنگی ادامه داشته و مونسان در مورد این اتفاقات اقدام خاصی انجام نداده. دلیل سکوت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  در مورد تخریب میراث فرهنگی و انتسابات بدون مناسبت دراین حوزه چیست؟ آیا انتسابات بدون مناسبت و بدون سوابق حرفه‌ای در این حوزه بسیار مهم و تخصصی نیاز به بررسی و اعمال نظر تخصصی ندارد؟
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/report/28339/مخالف-تغییر-کاربری-زمین-های-طاق-بستان-استعفا-داده-چرا-وزیر-میراث-فرهنگی-سکوت-کرده

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com