سرانجام تذکرات شورا به شهرداری/ آمار تذکرات

پنجشنبه ۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۵ | کد مطلب: ۲۸۲۸۲
سرانجام تذکرات شورا به شهرداری/ آمار تذکرات
محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران به طنز می‌گوید به تذکرات شورا به اندازه حذف گلدان‌های پلاستیکی توجه می شود! زمان زیادی از جلسات علنی شورای شهر تهران به تذکرات اعضای شورای شهر می گذرد؛ تذکراتی که مخاطب بسیاری از آنها شهردار تهران و مدیران زیر مجموعه اش است و برخی نیز دستگاه های دولتی و حاکمیتی. گاهی هم تذکرات رنگ وبوی درد دل وگلایه دارد و مخاطبش تنها مردم و رسانه ها هستند. اما سرانجام بسیاری از این تذکرات مشخص نیست. تاکنون هیچ کدام از اعضای شورای شهر تهران حتی آنها که می گویند به تذکراتشان بی توجهی شده و پاسخ ابهاماتشان را نگرفته اند گام بعد از تذکر را که طرح سوال از شهردار است را برنداشته اند.
 
حامد مظاهریان ،معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا شهردار تهران به اسکان نيوز می‌گوید: شهرداری مکلف است که تمامی تذکرات شورای شهر را بررسی کرده و به آنها پاسخ دهد، اما تذکرها علنی داده می شود  ولی پاسخ به تذکرها به صورت نامه کتبی و خصوصی به اعضا ارسال می شود و اگر اعضا لازم بدانند و پاسخ آنها را قانع نکند به مکاتبه پاسخ می دهند و تقاضای پاسخ تفصیلی تر می کنند.

وی ادامه می دهد: رویکرد شهرداری در پاسخ به تذکرات صداقت و دقت است وخود را مکلف می دانیم که همه اظهاراتی که عنوان تذکر دارد را تا بالاترین حد مورد توجه قرار دهیم و پاسخ دهیم.

مظاهریان درخصوص گلایه برخی از اعضا درخصوص پاسخ رسانه ای به تذکراتشان هم می گوید: اگر قبل از نامه نگاری های مکتوب از طرف بخشی از شهرداری در رسانه ها پاسخی به تذکرات داده شده به آن بخش ها نیز تذکرداده ایم  و تاکید داریم روال اداری و قانونی در این خصوص طی شود.

به گفته معاون شهردار از اول مرداد سال 98 تا 29 اسفند ماه از سوی اعضای شورا 129 تذکر داده شده که به 119 تذکر پاسخ داده شده است.

در سال 99 نیز از 46 تذکر اعضا به 16 تذکر پاسخ کتبی داده شده است.