پروژه بدون ارزیابی "کمربندجنوبی"، بحران های زیستی شهر را چند برابر می کند

زنجیره انسانی فعالان محیط زیست مقابل کامیون های شهرداری مشهد

جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۳ | کد مطلب: ۲۷۹۳۶
زنجیره انسانی فعالان محیط زیست مقابل کامیون های شهرداری مشهد
اسکان نيوز: دست در دست هم زنجیره ای درست کردند و مقابل کامیون ها، بولدوزرها و دیگر ماشین ها ایستادند. ماشین های سنگینی که می خواهند به نام ارائه خدمات به مستضعفان، کوه ها را می خورند و محیط طبیعی اطراف کلانشهر مشهد را نابود می کنند. آنها امید دارند که قوه قضایی که این همه بر عدالت محوری و مطالبه گر بودن محیط زیستی ها تاکید کرده صدای شان را بشنود. باید دید آیا صدای آنها شنیده می شود یا صدای زورمندان مجری پروژه کمربندی؟!

"پروژه کمربند جنوبی مشهد" در ارتفاعات، به علت نداشتن "مطالعات ارزیابی محیط زیستی" که در سال 96 متوقف شده بود، در دو سه ماه اخیر و در اوج روزهای خلوت قرنطینه کرونا به طور زیرپوستی کار خود را آغاز کرد. این عملیات اما بدون انجام "مطالعات ارزیابی زیست محیطی" و مطالعات امکان سنجی اجرایی شده و تخریب های فراوان در کوه های منطقه برجای گذاشته است؛ علاوه بر اینها، اجرای این پروژه راه دست یابی جمعیت را به کوهستان و زیستگاه های حیات وحش باز کرده و موجب فشار بر طبیعت منطقه و آسیب های جدی به اکوسیستم آن خواهد شد. "پروژه کمربند جنوبی مشهد" با وجود پیشرفت بیش از ۸۲ درصدی کار، حدود 3 سال پیش و در پی بالا گرفتن اعتراض های کنشگران محیط زیست و با دستور صریح دادستان به طور کامل متوقف شد.

اگر چه صاحبان پروژه فوق، برای حفظ ظاهر و کسب مشروعیت های قانونی، نام آنرا تغییر داده و عنوان کردند که در حال ساختن یک "پارکینگ" برای اهالی منطقه هستند؛ اما به گفته فعالان محیط زیستی مشهد آنها همچنان در کار تراشیدن کوه ها برای ساختن اتوبان بوده و همان طرحی را ادامه می دهند که 2 سال پیش به دلیل نداشتن مجوزهای قانونی از جمله "مطالعات ارزیابی محیط زیستی" و مجوز کمیته ارزیابی سازمان حفاظت محیط زیست متوقف شده بود.

به گفته تورج همتی مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی این پروژه، چون سال ها پیش آغاز شده "ارزیابی زیست محیطی" ندارد و اکنون اداره کل محیط زیست استان به دنبال  آن است تا آسیب های پروژه به طبیعت را کاهش دهد.

او پیشتر با تاکید بر نکته مهم و ظریفی که اغلب به آن توجه نمی شود به اسکان گفته است که مسوول مستقیم آن منطقه "وزارت مسکن وشهرسازی" است و باید جلوی آن قانون شکنی را بگیرد؛ چرا که کاربری این منطقه طبق "مطالعات طرح تفضیلی مشهد" که به تایید "شورایعالی شهرسازی ومعماری" رسیده، زون حفاظتی تعیین شده؛ یعنی دارای توان اکولوژیک قابل توجهی است و نباید ساخت وسازی در آن انجام گیرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی همچنین گفته است که پروژه کمربندی مشهد که یک دهه پیش آغاز شده و بخش بزرگی از آن انجام گرفته، اگرچه در آن زمان مشمول گزارش ارزیابی نبوده؛ اما اکنون که فعالان جلوی ادامه این پروژه را گرفته اند مشمول ارزیابی می شود.

همتی به صراحت از تخریب های فراوانی می گوید که در این دو سال توسط صاحبان پروژه صورت گرفته؛ کوه هایی که صاف شده و چشمه هایی که از بین رفته است. او همچنین خبر از درخواست "برنامه مدیریت زیست محیطی" از مجری می دهد.

کم آبی و آلودگی هوا در کلانشهر مشهد

کلانشهر مشهد که مهم ترین شهر توریست مذهبی ایران به شمار می رود سال هاست با دو معضل جدی در زمینه محیط زیست دست به گریبان است. یکی کم آبی و دیگری آلودگی هوا.
شهروندان مشهد هنوز جیره‌بندی آب حدود سال‌های ۸۶ و ۸۷ را از یاد نبرده اند. اگرچه این کمبود آب در سال ۸۷ با بهره‌برداری خطوط انتقال آب از سد دوستی به شهر مشهد به طور موقت رفع ورجوع شد؛ اما حالا چندسالی است که دوباره به یکی از مسائل مهم کلانشهر مشهد تبدیل شده است.
28 بهمن ماه سال 97 حسین اسماعیلیان مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب مشهد از احتمال کمبود ۴۰ درصدی آب شرب مشهد در سال آینده (98) خبر داد. کمبودی که اگر چه با بارندگی های سال گذشته اندکی آنرا اصلاح کرد اما در نهایت مسوولان باید برای آن فکری اساسی کرده و چاره ای بیندیشند.
آلودگی هوای این کلانشهر نیز در سال های اخیر، یکی دیگر از بحران های جدی بوده است که در بسیاری از روزهای سال زندگی عادی شهروندان را فلج کرد و بعضی روزها موجب تعطیلی همه مهد کودک ها، پیش دبستانی ها و مدارس و در تمام مقاطع تحصیلی نواحی هفت گانه مشهد، تبادکان و رضویه در دو نوبت صبح و عصر و همچنین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شد.
کنشگران مدنی و فعالان محیط زیست مشهد بر همین اساس تاکید دارند که باید حساسیت بیشتری بر رعایت استانداردهای زیست محیطی در پروژه های توسعه ای به خرج داده شود تا بحران های زیستی بیشتری مشهد و شهروندان و نیز زوار داخلی و خارجی امام هشتم شیعیان را درگیر نکند. حالا آنها جلوی کامیون ها ایستاده اند و اجازه اجرای ادامه "پروژه کمربندی مشهد" را بدون داشتن "مجوز ارزیابی محیط زیستی" نمی دهند.