ساخت موزه بیوانرژی در هلند

دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۸ | کد مطلب: ۲۷۰۸۳
ساخت موزه بیوانرژی در هلند
اسکان نيوز- سرویس بین الملل- شیما نصیری: این پروژه به گونه‌ایست که هر کدام از بخش‌های آن همچون یک شش ضلعی طراحی شده که سه ضلع آن در بیرون و سه ضلع دیگر آن درون موزه شکل گرفته است.

از دیگر ویژگی‌های این پروژه می‌توان به ساختار نمای خارجی آن اشاره کرد که از دور همچون تپه‌های کوچک و به هم پیوسته نمایان شده است. سطح این تپه‌ها را فضاهای سبز پوشانده که به جلوگیری از انتشار آلاینده‌ها کمک شایانی می‌کند.سعی بر آن شده تا در این پروژه از متریال طبیعی استفاده شود و تکنیک بیوانرژی در آن به خوبی به اجرا درآید. چرا که این پروژه جزو پروژه‌های سبز توسعه یافته در هلند قرار گرفته است و بیش از 20 نوع مصالح و فناوری‌های تولید انرژی‌های تجدیدپذیر را در خود جای داده است.بدنه سه ضلعی هر یک از بخش‌های موزه که در بخش بیرونی قرار گرفته با شیشه‌های تمام قد پوشانده شده که بتوانند نور را به صورت گسترده در فضای داخلی منتشر کند.همچنین در بین خطوط این کندوی عسل می‌توان نهرهای آبی را مشاهده کرد که به جذابیت نمای این پروژه دوچندان افزوده است.امتداد این نهرها به داخل موزه نیز کشیده شده که همچون آب‌نماهای سبز و درخشان نمایان شده است.

این در حالی است که سقف این موزه به صورت شیب‌دار طراحی شده تا هم پخش نور را به درستی در فضا کنترل کند و هم از هدر رفت انرژی جلوگیری به عمل آورد.