شورای شهر لندن تصویت کرد:

لندن؛ جریمه سنگین برای خودروهایی که در حالت توقف، روشن هستند

شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۲ | کد مطلب: ۲۵۳۲۲
لندن؛ جریمه سنگین برای خودروهایی که در حالت توقف، روشن هستند
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این روزها شهر لندن از آلاینده هایی که خودروها منتشر می کنند، بیشترین رنج را می برد؛ چراکه طبق آمار به دست آمده بیش از 45 درصد رانندگان هنگام توقف کوتاه مدت در کنار خیابان یا فروشگاه ها، خودروهای خود را روشن نگاه می دارند و همین امر آلودگی محیط را دوچندان می کند.

بسیاری از این رانندگان بدون آنکه توجهی به این موضوع داشته باشند، به راحتی برای چند دقیقه هم که شده خودروهای خود را در زمان توقف، روشن نگاه می دارند و توجهی به محیط زیست ندارند.

از این رو مسئولان شورای شهر لندن تصمیم گرفتند جریمه های سنگینی برای این رانندگان درنظر بگیرند تا شاید این امر موجب شود از آلودگی هوا به میزان چشمگیری کاسته شود. دپارتمان حمل و نقل انگلستان نیز آمادگی خود را برای همکاری در این طرح جدید اعلام کرده است و درنظر دارد دوربین های جدیدی را در مسیرهای پرتردد نصب کند تا تمامی خودروهای در حال توقف شناسایی شوند و اگر در مدت زمان توقف، روشن می مانند، از طریق دوربین ها شماره آن ها برداشته شود.

از این طریق جریمه برای آن خودرو ذخیره می شود و اخطارهای لارم نیز به رانندگان داده خواهد شد.

همچنین شورای شهر لندن درنظر دارد به زودی دوره های مشاوره های تخصصی برای رانندگان این شهر برگزار کند تا رانندگان از این طریق با قوانین جزئی که رعایت کردن آن ها بسیار حائز اهمیت است، آشنا شوند.

این در حالی است که دوره های تخصصی نیز برای رانندگان تاکسی و اتوبوس های شهری به طور جداگانه برگزار می شود تا قوانین جدید برای آن ها به صورت دقیق تشریح داده شود. مسئولان شهری لندن معتقدند که این روش های جدید قطعا در کاهش آلودگی هوا و تامین سلامت عمومی شهروندان بسیار تاثیرگذار خواهند بود.

دپارتمان حمل و نقل شهر لندن معتقد است که هر دقیقه که یک خودرو در حالت توقف روشن می‌ماند، گویی 150 بالن با مواد شیمیایی مضر در حال پر شدن است که این میزان از آلودگی در هوا منتشر می شود. از این رو باید به این موضوع اهمیت زیادی داده شود و با رانندگان متخلف برخورد جدی صورت گیرد.