T_BLOCK_SECTION_CHILD_PODCAST}']['prms']['section_id'] = 'dynamic_section'; ?>T_BLOCK_SECTION_CHILD_PODCAST}']['prms']['section_id'] = 'dynamic_section'; ?> ساکنان «دبی» ۳ هزار سال پیش بازیافت می‌کردند! - اسکان نيوز

ساکنان «دبی» ۳ هزار سال پیش بازیافت می‌کردند!

چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۶ | کد مطلب: ۲۵۱۵۷
ساکنان «دبی» ۳ هزار سال پیش بازیافت می‌کردند!
اسکان نيوز:  «بازیافت» برای افرادی که حدود سه هزار سال پیش در دبی زندگی می‌کردند، روشی برای تسهیل زندگی بوده است.

باستان شناسان اشیایی ساخته شده از مس، برنز و آهن را کشف کرده‌اند که مورد بازسازی و بازیافت قرار گرفته بوده‌اند تا به عنوان ابزار مورد استفاده قرار گیرند.

کارول جوچنیویچ و گروهی از باستان شناسان دریافتند که افرادی که سه هزار سال پیش زندگی می‌کرده‌اند، از سرامیک‌ها و بقایای کشتی‌های شکسته برای تبدیل اشیا به ابزار استفاده می‌کرده‌اند و این یعنی بازیافت‌کنندگان باستانی اشیا فلزی را به ابزارهای جدید تبدیل می‌کرده‌اند.

جوچنیویچ گفت: این یک واقعیت جالب است که چند هزار سال پیش، ساکنان این منطقه فرآیند بازیافت را انجام می‌داده‌اند. کشتی‌های سرامیکی شکسته دور انداخته نمی‌شده‌اند، در عوض آن‌ها فقط کمی تغییر یافته و به عنوان ابزار استفاده می‌شده‌اند.

باستان شناسان دریافتند که این ابزارها با استفاده از سرامیک به دست آمده از یک نوع خاک رس ساخته شده است.
 


محققان در این اکتشاف علاوه بر ابزارهای بازسازی شده، ۲۶۰۰ اشیا فلزی شامل سلاح، تزئینات، جواهرات و مجسمه را پیدا کردند. اغلب آن‌ها سه هزار سال پیش ساخته شده‌اند، اما برخی از آن‌ها حتی می‌توانند چهار هزار سال قدمت داشته باشند.

این اشیا که در مرکز متالورژی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی نگهداری می‌شوند، در سال ۲۰۰۲ کشف شده‌اند.

داستان کشف آن‌ها از این قرار است که حاکم دبی هنگام پرواز بر فراز این منطقه با هلیکوپتر، می‌بیند که برخی از تپه‌ها به طرز عجیبی مزین به سنگ‌های سیاه هستند و وقتی این سایت را بازرسی کردند، دریافتند که این سنگ‌های سیاه حاصل از ذوب فلز هستند و محققان متوجه شدند که فلزات در مقیاس بزرگ در این منطقه ذوب شده‌اند.

این سایت باستان شناسان را از سراسر جهان از جمله استرالیا، لهستان، اسپانیا و آلمان به خود جلب کرده است و تحقیق و اکتشاف در آن همچنان ادامه دارد.
 
مرجع: آی‌ای