انفجار بمب و ضرب و شتم شدید، جزای حمایت از انفال و منابع طبیعی

مافیای زمین خوار و حمله به وکیل محیط زیستی ایران

شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۴ | کد مطلب: ۲۴۳۳۶
مافیای زمین خوار و حمله به وکیل محیط زیستی ایران
به گزارش اسکان نيوز، محمد داسمه وکیل محیط زیستی اهل بهبهان که در بسیاری از پرونده های محیط زیست در سراسر کشور وکالت کرده است مورد ضرب و شتم جدی قرار گرفته و در شرایط نامساعد جسمی قرار دارد. همچنین در روز نهم آذر در دفتر این وکیل مدافع محیط زیست، بمبی منفجر شد که از سوی افراد نقابدار در آن مکان جاسازی شده بود؛ اما به دلیل عدم حضور او در دفتر، از این حادثه جان سالم به در برد.
 
مافیای زمین خوار اما دست بردار نبود و سه روز بعد یعنی در روز 12 آذر چند نفر مزدور را با چکاق به سراغ این وکیل طبیعت دوست فرستاد و آنها علاوه بر اینکه با ضربات خود به جمجمه اش آسیب رساندند، صدمات جدی نیز به کلیه او وارد کردند.

داسمه پیش از این در گفت وگو با اسکان نيوز خبر از تهدیدهای متعددی داده بود که از سوی افراد ناشناس و به نمایندگی از سوی مافیای زمین خواری و ویلاسازی مخصوصا در پروژه تنگ تکاب از او خواسته بودند که پایش را از پرونده بیرون بکشد. اما او بر اساس قانون عمل کرده و هرگز از این تهدیدها نهراسیده بود.

اگر چه اغلب محمد داسمه را با پرونده "تنگ تکاب" می شناسند؛ اما همه محیط زیستی ها می دانند او یکی از وکلای مدافع سرسخت در راستای حفظ قوانین محیط زیست است. وکیلی که علاوه بر پیگیری پرونده تنگ تکاب و نجات "منطقه حفاظت شده خاییز" ؛ برای نجات "پناهگاه حیات وحش میانکاله" در "طرح گردشگری آشوراده" نیز به موفقیت های بیشماری دست یافت.

او با همراهی و حمایت دادستان قانونگرای شهرستان بهبهان نشان داد که حتی در دولتی که مدیران بالادستی اش اجازه زمین خواری، جنگل خواری و کوهخواری و دریاخواری و در یک کلام تعرض به اراضی ملی و انفال عمومی را به بهانه ایجاد شغل و توسعه گردشگری می دهند و چشمان خود را بر روی قانون شکنی این گروه ها می بندند، بیدار بوده و در برابر از دست رفتن طبیعت ایران ساکت نمی نشینند.

محمد داسمه هم اکنون تحت درمان قرار دارد و در حال حاضر با شکایت از ضاربان ناشناس، پرونده قضایی برای آنها تشکیل شده تا با تلاش دستگاه قضا شناسایی و مجازات شوند.
 
راه‌اندازی "باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست" و ساماندهی ۱۰۵ گروه دانشجویی حامی محیط زیست در کشور تنها نمونه هایی از فعالیت های محمد داسمه است.

کل نظرات : ۱
منتشر شده : ۰
در صف انتظار : ۱
غیر قابل انتشار : ۰