‍ فراهانی تاکید کرد:

لزوم توجه به تامین اینترنت و پایداری شبکه ارتباطی سازمان مدیریت بحران شهر تهران

يکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۴ | کد مطلب: ۲۴۰۰۸
لزوم توجه به تامین اینترنت و پایداری شبکه ارتباطی سازمان مدیریت بحران شهر تهران
اسکان نيوز: فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران نسبت به لزوم  توجه به تامین اینترنت و پایداری شبکه ارتباطی سازمان مدیریت بحران شهر تهران، آتش نشانی، اورژانس، مراکز امدادی و سایر مراکزی که عملکرد مشابهی دارند، واکنش نشان داد.

 رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با اشاره به مشکل قطعی اینترنت طی تذکری که تقدیم هیئت رئیسه شد، گفت: متاسفانه در خلال تصمیم اندیشیده شده برای مهار اغتشاشات در هفته گذشته توسط شورای امنیت کشور، سیستم های آنلاین سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به علت عدم دسترسی به اینترنت در این مدت مشابه دسترسی شهروندان قطع شده بود، امری که نه تنها غیر منطقی  و تعجب برانگیز بود،بلکه می توانست با بروز یک حادثه طبیعی (اعم از سیل،زلزله،آتش سوزی بزرگ و...) تاب آوری و پایداری شهر را در برابر این حوادث مختل و زیر سوال ببرد.

او افزود: لازم است برای جلوگیری از تکرار آن تدابیر ویژه ای اندیشیده شود و سازمان مدیریت بحران، آتش نشانی، اورژانس، مراکز امدادی و ... در این گونه تصمیم ها مستثنی شوند.
 
عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: با عنایت به اهمیت موضوع و لزوم چاره اندیشی در این باره به عنوان نماینده مردم شریف تهران در اجرای بند2ماده 80 قانون شوراهای اسلامی کشور،درباره « توجه به تامین اینترنت و پایداری شبکه ارتباطی سازمان مدیریت بحران شهر تهران،مراکز امدادی و سایر مراکزی که عملکرد مشابهی دارند » به وزیر کشور که اخیراً ریاست بحران شهر تهران از سوی شهردار تهران به ایشان سپرده شده است، تذکر می دهم.
 
فراهانی در پایان گفت: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر ،وزیر  کشور شاهد توجه بیش از پیش به تاب آوری تهران برای زندگی همه شهروندان  باشیم.