62باغ لایِ در توقف مصوبه برج باغ ها ماندند/ 298 تذکر اعضا شورا به آقای شهردار

يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۲ | کد مطلب: ۱۸۱۸۴
62باغ لایِ در توقف مصوبه برج باغ ها ماندند/ 298 تذکر اعضا شورا به آقای شهردار
به گزارش اسکان نيوز، پیروز حناچی با حضور در جلسه علنی روز یکشنبه در توضیح دوفوریت اصلاحیه بودجه مصوب سال 98 گفت: این اصلاحیه بودجه به دلیل جابه جایی ردیف هاست و سقف بودجه تغییری نکرده است.

وی با اشاره به ردیف های جابه جا شده، گفت: موارد هزینه ای در شرکت واحد، سازمان آتش نشانی و سازمان بازنشستگی بوده که باید مجوزهای آن امسال أخذ شود تا قابل ارائه باشد.

حناچی با اشاره به تحقق درآمدهای بودجه سال 97 گفت: 94 درصد بودجه نقد امسال معادل 126 هزار و 47 میلیارد محقق شده و در بخش غیرنقد نیز 42 درصد معادل 17 هزار و 72 میلیارد محقق شده است. تا به حال 82 درصد منابع مصوب بودجه محقق شده است که بر اساس آماری که شب گذشته به دست من رسید، این تحقق بودجه به بالای 90 درصد خواهد رسید.

وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر تهران در سال 97، 298 تذکر به شهردار تهران دادند، گفت: از این میان 269 تذکر کارشناسی و پاسخ داده شد و 29 تذکر نیز در حال پیگیری است.

حناچی، کاهش آلودگی هوای پایتخت را خبر خوش سال 97 به شهروندان تهرانی دانست که به جز باد و باران، افزایش کنترل و نظارت های شهری از جمله معاینه فنی در آن تأثیرگذار بوده است.

وی از راه اندازی خط هفت مترو در روز گذشته و خط شش مترو در سال آینده خبر داد و گفت: توقف مصوبه برج باغ ها یکی از اقدامات بزرگ سال گذشته بود که تحت تأثیر 62 پرونده ای قرار گرفت که لای در قرار گرفته و مجبور شدیم به آن رأی دهیم. شورا با این تصمیم از منابع بزرگ مالی چشم پوشی کرد.

شهردار تهران توسعه جنگل کاری های اطراف تهران به میزان 1250 هکتار را از یکی دیگر از اقدامات مدیریت شهری برای سلامت شهروندان دانست.