حسینی میلانی مطرح کرد:

ضرورت رعایت دو اصل "احتیاط" و "پیشگیری" در صدور مجوزهای کاربری در باغات

سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۷ | کد مطلب: ۱۷۸۲۵
ضرورت رعایت دو اصل "احتیاط" و "پیشگیری" در صدور مجوزهای کاربری در باغات
به گزارش اسکان نيوز، سید آرش حسینی میلانی صبح امروز در یکصد و بیست و ششمین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران و در جریان بررسی لایحه جایگزین برج باغ، در پیشنهادی مبنی بر اعطای مجوز ساخت و ساز به باغات بالای پنج هزار متر و بیشتر براساس مکانیزم ۸۰، ۲۰ گفت: کمیته محیط زیست از ابتدا مخالف اعطای مجوز ساخت و ساز به باغات براساس تفاهم ۷۰، ۳۰ بوده است زیرا تخلفات بسیاری در چارچوب این مکانیزم براساس عملکرد سالهای گذشته صورت گرفته و این سازوکار چندان قابل اعتماد نیست.

وی ادامه داد: ما مصالح مختلف به ویژه مصالح عمومی شهر را در این رابطه در نظر گرفته‌ایم و سخت‌گیری ما و پیشنهاد مکانیزم ۸۰، ۲۰ مربوط به باغات پنج هزار متر و بیشتر است و این مسئله برای تخریب کمتر درختان و باغات است.

سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با تاکید بر اینکه باغات پنج هزار متر و بیشتر تنها دارایی سبز قابل توجه باقیمانده هستند، اظهار داشت: تعداد این باغات و پلاک‌ها بسیار اندک است ولی باید حفظ شده و از تخریب انها جلوگیری کرد.

حسینی میلانی همچنین در مخالفت با اعطای مجوز به کاربری اداری و تجاری در باغات تصریح کرد: ما به اعطای مجوز فعالیت به انجمن‌ها و خیریه‌ها در باغات مخالفیم چراکه این ریسک جدی وجود دارد که بسیاری از سوداگران باغ در قالب موسسات و انجمن‌های خیریه، مجوزهایی را دریافت کرده ولی در عمل سیما و منظر باغ را با بارگذاری‌های بی‌رویه نابود کنند.

وی افزود: در شرایط عدم اطمینان از نحوه بهره‌برداری در برخی از این کاربری‌ها، از منظر محیطی زیستی لازم است دو اصل "احتیاط" و "پیشگیری" را در صدور مجوزها مد نظر قرار دهیم.