گزارش کمیته نظارت در صحن شورا ارائه نمی‌شود / لزوم وجود اورژانس‌های اجتماعی در نهادهای عمومی

شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۰ | کد مطلب: ۱۴۴۲۸
گزارش کمیته نظارت در صحن شورا ارائه نمی‌شود / لزوم وجود اورژانس‌های اجتماعی در نهادهای عمومی
به گزارش اسکان نيوز: نیمه شهریور ماه بود که مردی میانسال در مقابل شهرداری تهران اقدام به خودسوزی کرد؛ این مرد طی سال‌های گذشته برای افزایش متراژ سوپری که در طبقه‌ی همکف خانه‌شان ایجاد کرده بود، عوارض بسیاری به شهرداری پرداخت کرده است. در این فاصله یکی از همسایگان که به صورت وکالتی به مرد برای این تغییر کاربری رضایت داده، فوت می‌کند و وراث دیگر مانند پدر رضایتی به ادامه فعالیت این واحد تجاری در حیاط منزلشان ندارند. اینکه چرا با وجود پرداخت عوارض میلیونی، این تغییر کاربری بر روی پروانه اعمال نشده، مشخص نیست.

 گمان می‌رفت به این سؤالات در گزارش معاونت نظارت پاسخ داده شود اما به دلیل عدم انتشار آن مشخص نیست در این گزارش به چه زوایایی از حادثه پرداخته شده است.

زهرا نژادبهرام به اسکان نيوز می‌گوید: گزارش تهیه و به هیئت رئیسه ارائه شده و ظاهراً شهرداری در این پرونده نقشی نداشته است؛ بنابراین امکان پیگیری آن وجود ندارد.

او ادامه می دهد: این اتفاق، اتفاق غم‌انگیز و نگران‌کننده‌ای بود اما همسایگان نیز حق دارند در خصوص این تغییر کاربری رضایت نداشته باشند. با این وجود شهرداری و فرمانداری تلاش می‌کنند این رضایت را به دست بیاورند.
نژادبهرام اضافه می‌کند: گزارش به هیئت رئیسه ارائه شده و اگر عضوی بخواهد از جزئیات آن مطلع شود، می‌تواند از هیئت رئیسه گزارش را بخواهد، اما اینکه ما برنامه‌ای برای ارائه آن در صحن داشته باشیم، چنین تصمیمی وجود ندارد.

وی در خصوص اینکه آیا کارمندان شهرداری برای برخورد با چنین مواردی، آموزش‌های لازم را خواهند دید؟ می‌گوید: نه در شهرداری بلکه در تمامی دستگاه‌ها و نهادها باید اورژانس‌های اجتماعی و خدمات مددکاری برای افرادی که به چنین نقطه‌ای می‌رسند، فراهم شود و این پیشنهاد خوبی است.