فرایند برگزاری مناقصه مطالعات مدیریت جامع پسماند تاخیری شش ماهه دارد/ شهرداری گزارشی از دلایل تاخیر در انجام مطالعات را به شورا ارسال کند

سه شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۴ | کد مطلب: ۱۴۱۷۲
فرایند برگزاری مناقصه مطالعات مدیریت جامع پسماند تاخیری شش ماهه دارد/ شهرداری گزارشی از دلایل تاخیر در انجام مطالعات را به شورا ارسال کند
به گزارش اسکان نيوز، سیدآرش حسینی میلانی صبح امروز در هشتاد و هفتمین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران ضمن عرض تسلیت به مناسبات فرارسیدن ایام عزاداری امام حسین (ع) گفت: من حادثه تلخی که در جاده نظنز – کاشان رخ داد و موجب تصادف یک دستگاه اتوبوس و یک تانکر انتقال سوخت شد و تا این لحظه منجر به فوت ۱۹ نفر از هم‌وطنان‌مان شده است را تسلیت عرض می‌کنم و امیدواریم مسئولان امر در زمینه حفظ ایمنی اقدامات لازم را انجام دهند تا شاهد این گونه حوادث تلخ در کشور نباشیم. 

وی با تشکر از سازمان بوستان‌ها و شهرداری تهران اظهار داشت: اقدامات کنترلی برای مقابله با سفیدبالک‌ها به صورت جدی از سال ۹۴ شروع شده و مقابله و کنترل این پدیده درازمدت است. مقابله با این پدیده باید با پیگیری مستمر انجام شود و بودجه لازم در این باره تخصیص پیدا کند. 

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه براساس آمار ارائه شده، حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد جمعیت این حشره نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، تصریح کرد: حرکت علمی و کارشناسی در این زمینه بسیار مهم است. موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی در این زمینه نظارت داشته و بسیار مهم است تا در سایر فعالیت‌های شهری رویکرد استفاده از مجامع علمی را مدنظر داشته باشیم. 

حسینی میلانی ادامه داد: البته کمیته محیط زیست و کمیسیون سلامت نیز به صورت مرتب این مسئله را مورد پیگیری قرار داده است و نماینده کمیته در جلسات سازمان بوستان‌ها به صورت منظم شرکت و به کمیته گزارش می‌داده است. 

وی در ادامه در تذکری به معاونت خدمات شهری شهرداری تهران و مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران درخصوص تاخیر در شروع مطالعات جامع مدیریت پسماند خاطرنشان کرد: تهیه طرح جامع مدیریت پسماند برای کلانشهر تهران از جمله تکالیف عقب‌افتاده‌ای است که انجام آن مطابق با قانون پسماند و ضرورت‌های امروز، مورد پیگیری شورای پنجم بوده است. 

رئیس کمیته محیط زیست با بیان اینکه متاسفانه با وجود اختصاص بودجه مناسب برای این مطالعات در سال گذشته، فرایند برگزاری مناقصه این طرح، تاخیری شش ماه دارد، ابراز داشت: با استناد به بند دو ماده ۷۱ قانون شوراها، از شهرداری تهران می‌خواهم ضمن تسریع در انجام امور، گزارشی از دلایل تاخیر در انجام این مطالعات مهم را به شورا ارسال کند.