راز انبار پیام / به نام زنان سرپرست خانواده به کام همسر قالیباف

شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۰ | کد مطلب: ۱۴۱۰۵
راز انبار پیام / به نام زنان سرپرست خانواده به کام همسر قالیباف
به گزارش اسکان نيوز، انبار پیام قرار بود مکانی برای زنان سرپرست خانواده باشد؛ در این انبار بزرگ از مهد کودک بود تا سالن اجتماعات و سالن های ورزشی. اما هرگزNGO های مرتبط با زنان سرپرست خانواده نتوانست به آن راه پیدا کنند و زنانی که تحت حمایت آنها بودند از امکانات این سوله چند هزار متری استفاده کنند.

می گویند این سوله در این مدت به کارگاه های چوب و آشپزخانه ها اجاره داده شده است. این واگذاری ها هیچ نسبتی با زنان سرپرست خانواده نداشته است.

یکی از بناهایی که در جریان پس گیری املاک شهرداری از مستاجران گذشته پس گرفته شد همین انبار پیام بود. این انبار در حال حاضر پلمب است.  

یکی از مسئولان شهری درباره انبار پیام می گوید: در دوره گذشته این ملک از شهرداری تهران بدون طی فرایند قانونی به غیر واگذار شده اما در دوره جدید و ضرورت بازگشت املاک و اموال شهرداری و ساماندهی این فضاها اقدام به بررسی فعالیت های انبار پیام کرد. قرار بود در این فضا فعالیت های کارآفرینی انجام شود اما فعالیت های آن تغییر ماهیت داده و در حال تولیدی  کسب و کار بودند در حالی که شهرداری ممنوعیت انجام فعالیت های اقتصادی دارد و نباید اموال عمومی مردم به یک مجموعه ای اقتصادی و تولیدی واگذار شود و مواردی که در این فضا در حال کار بودند با کارافرینی متفاوت بود.

در این زمین که به نام زنان سرپرست خانواده از شهرداری گرفته شده بود تولیدی هایی مانند ساخت  ماسک های شیمیایی، کارگاه چوب و آشپزخانه فعالیت می کردند.

لیلا ارشد یکی از فعالان حوزه  اجتماعی می گوید: انبار پیام که متعلق به مشاور امور زنان شهردار اسبق تهران (زهرا مشیر همسر قالیباف) بود، امکانات بسیار خوبی داشت آن قدر که ما فکرش را هم نمی کردیم اما همیشه برای پذیرش زنانی که ما به آنها ارجاع می دادیم مقاومت می شد و تقریبا هیچ زن سرپرست خانواده ای که ما معرفی کردیم امکان استفاده از این فضا برایش فراهم نشد.

او ادامه می دهد: در این سوله از مهدکودک وجود داشت تا سالن ورزشی، سالن اجتماعات و... اما هرگز نتوانستیم از امکانات آن استفاده کنیم و  قفل و بست آن زیاد بود. در حال حاضر هم در آن پلمب شده و به نظر می آید برای استفاده بهینه به نفع زنان سرپرست خانواده باید چند NGO مرتبط مسئولیت اداره آن را عهده دار شوند.