تهرانی‌ها به قالیباف نمره ۱۳دادند / ترافیک و فساد اداری در ۱۲سال گذشته بدتر شده است

پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۲ | کد مطلب: ۱۳۰۸۰
تهرانی‌ها به قالیباف نمره ۱۳دادند / ترافیک و فساد اداری در ۱۲سال گذشته بدتر شده است
به گزارش اسکان نيوز، مردم تهران حتی نمره قابل قبولی هم به عملکرد طولانی مدت وی در شهرداری تهران نداده اند و معتقدند وضعیت ترافیک و آلودگی هوا تهران در زمان وی بسیار بدتر از گذشته شده است.

یک نهادپژوهشی به سنجش عملكرد شهرداری تهران در دوره مدیریت محمدباقر قالیباف پرداخته و برای بررسی دقیق عملکرد وی ١٦ آیتم اصلی را در نظر گرفته و از شهروندان خواسته در هر مورد بگویند وضع تهران در طی سالهای گذشته بهتر شده، بدتر شده یا فرقی نكرده است.  

بر اساس نتایج  این نظرسنجی دو آیتم زیبا سازی و فضای سبز مورد رضایت شهروندان تهران بوده و معتقدند نسبت به گذشته رشد کرده است.

دو آیتم جمع آوری زباله و نظافت شهر و پیاده روسازی حفظ وضع موجود اعلام شده که در این نظر سنجی شکلی از موفقیت ارزیابی شده است.

شش آیتم رسیدگی به مناطق جنوب شهر، پاركینگ در سطح شهر، ایمنی ساختمانها در برابر زلزله، ایمنی ساختمانها در برابر آتش سوزی، قاعده مند بودن ساخت وساز و ساماندهی، دستفروشان از نگاه شهروندان در مرحله نا مطلوب قرار می گیرند. در همه این موارد فراوانی كسانی كه گفته اند وضعیت بدتر شده بیش از كسانی كه گفته اند وضعیت بهتر شده است.  

مشكلات اجتماعی مانند كارت نخوابی، متكدیان، وضعیت ترافیك، فساد اداری در شهرداری و وضعیت آلودگی هوا قرار می گیرند كه اكثریت شهروندان معتقدند وضعیت تهران در ١٢ سال گذشته بدتر شده است.  در يكي از سؤالهاي پرسشنامه از افراد پرسيده شده اگر بخواهید از ۲۰ نمره به آقای قالیباف نمره بدهید چه نمره ای می دهید، این سؤال تا حد زیادی قضاوت عمومی شهروندان  نسبت به  كیفیت عملكرد محمدباقر قالیباف در مدیریت شهرداری را آشكار می سازد.

میانگین نمره شهروندان تهرانی به عملكرد قالیباف در دوره مدیریتش ١٣ است.

بر اساس نتایج رده بندی نمرات شهروندان به قالیباف  ۱۱.۹ درصد شهروندان به عملكرد او نمره صفر تا پنج داده اند. در مقابل ۳۴.۱ درصد هم به او نمرهای از شانزده تابیست داده اند. همچنین زنان به طور متوسط یک  نمره بیشتر از مردان به عملكرد قالیباف نمرده داده اند.

پرسش بعدی در خصوص تمایل تهرانی برای ادامه حضور قالیباف به عنوان شهردار بود که ۴۴.۵ درصد پاسخ دهندگان با این موضوع مخالف بودند.