بطحایی: آقایان که اوایل اجاره‌نشین بودند، چگونه صاحب ویلاهای چندهزار متری شده‌اند؟

باید از این افراد حسابرسی شود چرا که ما با کسی تعارف نداریم
سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۰ | کد مطلب: ۱۱۹۷۲
اسکان نيوز: آیت‌الله سیدهاشم بطحایی در پاسخ به این پرسش که در شرایط فعلی کابینه نیاز به ترمیم دارد یا خیر؟ اظهار کرد: انتظار ملت ایران و رهبری و روح والای امام و شهدا این است که این انقلاب صددرصد اسلامی باشد و ارزش‌های قرآن و سیره و سنت پیامبر از نظر معنویت و اخلاق و آداب و رسوم اجتماعی در این کشور حاکم باشد.

وی افزود: اینکه مردم از نظر اقتصادی دچار دوگانگی باشند به این صورت که عده‌ای بر اثر نداری دست به کارهایی بزنند که در شان آنان نیست و عده‌ای بر اثر دارایی فراوان ندانند که چه می‌کنند و عیاشانه به مسافرت‌های بی‌مورد بروند، مطلوب نیست.

این عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: هم قوه مقننه و هم قوه قضاییه و نیز قوه مجریه در کنار یکدیگر مثلث حکومت را تشکیل می‌دهند و انتظار مردم این است که نارسایی‌های موجود حل شود. نباید بعد از 40 سال وضع به گونه‌ای باشد که دشمن امیدوار شود و سخن از براندازی به میان آورد یا در بازار تهران کار به جایی برسد که آن درگیری‌ها رخ دهد و خسارت‌هایی وارد شود و شعارهایی مطرح شود که با انقلاب سازگاری نداشته باشند.

بطحایی تصریح کرد: مقصر وضعیت فعلی، مسئولان هستند چرا که اگر هر کدام از مسئولان به سهم خود از وزرای کار و کشور گرفته تا سایر وزرا درست عمل می‌کردند وضعیت اینگونه نمی‌شد.

وی با طرح این پرسش که چرا دولت نباید در موضوع اعتصاب کامیون‌داران نماینده سندیکای آنان را بخواهد تا مشکلات این صنف را برای دولت مطرح کنند، گفت: باید این اتفاق می‌افتاد تا مشکل کامیون‌داران مشخص می‌شد و دولت در جهت رفع آن عمل می‌کرد. همچنین در موضوع کشاورزان هم این پرسش مطرح است که چرا باید وضعیت به گونه‌ای شود که محصولات کشاورزان روی دست آنان بماند و اعتراض‌شان را به دنبال داشته باشد؟ شاید خدای ناخواسته غرض‌ورزی‌هایی در کابینه وجود داشته که به وضعیت فعلی رسیده‌ایم وگرنه مردمی که به انقلاب و نظام علاقه‌مندند و برای جنگ و انقلاب هزینه داده‌اند و شرایط سخت را تحمل کرده‌اند نباید این وضعیت برایشان به وجود بیاید.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: ضرورت دارد که یک کار کارشناسی انجام شود تا اگر ناکارآمدی در وزارتخانه‌ای وجود دارد بدون تعارف با وزیر مربوطه برخورد شود. وزارتخانه که ارث پدری کسی نیست، پذیرش مسئولیت هم در نظام اسلامی به فرموده امام راحل با منت همراه نمی‌شود پس اگر کسی مسئولیتی دارد نباید منتی را بر سر مردم بگذارد که من قبول مسئولیت کردم بلکه باید بدون تعارف وضعیت وزارتخانه‌ها بررسی شود و اگر نقصی در کار وزیری وجود دارد آن وزیر کنار گذاشته شود یا اینکه وی از عملکرد خود عذرخواهی و در جهت اصلاح آن حرکت کند.

بطحایی با اشاره به سخنان اخیر نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی درباره حضور ایران در سوریه، اظهار کرد: من به صراحت می‌گویم که نماینده کاشمر چه حقی دارد که اینگونه موضع‌گیری کند و بگوید ما با سوریه چکار داریم؟ معنا ندارد که یک نماینده که با هزینه و رای مردم به مجلس می‌رود اینگونه علیه ملت در مجلس سخن بگوید. این آقا چکاره ولایت است؟ چکاره این نظام است؟ این کشور بزرگ‌تر دارد، رهبر دارد،‌ این آقا چکاره است که بگوید ایران کجا حضور داشته باشد و کجا حضور نداشته باشد، ‌این حرف‌ها آب به آسیاب دشمن ریختن است و سخنانی است که باید از گلوی آل‌سعود و اسرائیل خارج شود نه از دهان نماینده‌ای که با هزینه مردم با مجلس رفته است، پس باید با چنین نماینده‌ای برخورد شود.

وی با یادآوری این نکته که کشور ما منابع آبی،‌ معدنی و انواع درآمدها را در اختیار دارد، گفت: هر کس غیر از این بگوید یا نادان است، یا مقصر و یا نمی‌خواهد واقعیت را قبول کند. من با صراحت می‌گویم عده‌ای که اول انقلاب اجاره‌نشین بودند و حتی توان پرداخت اجاره‌شان را هم نداشتند امروز چگونه صاحب خانه‌های چند هزار متری در تهران شده‌اند؟ باید از این افراد حسابرسی شود چرا که ما با کسی تعارف نداریم.

این نماینده مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: آقایانی که صاحب خانه‌های مجلل در تهران شده‌اند یا پس‌اندازهای فراوان دارند و املاکی را در مناطق مختلف کشور به نام خود کرده‌اند باید پاسخ دهند که اینها را از کجا آورده‌اند؟ حقوق خود من که دو مدرک دکترا دارم و 40 سال است تدریس می‌کنم چهار میلیون بیشتر نیست. من حاضرم بیایند و حساب من را بررسی کنند. این آقایان اما چنین پول‌هایی را از کجا آورده‌اند؟

بطحایی در پایان تاکید کرد: مردم هم نمی‌گویند چرا ما چنین پول‌هایی نداریم بلکه پرسش آنان این است که این افراد چقدر اینقدر دارا هستند، باید در این زمینه چاره‌جویی شود و مقام معظم رهبری که بزرگ مرد تاریخ ما هستند با رهنمودهای خود این موضوع را حل کنند تا طمع دشمنان از ما قطع شود چرا که تا زمانی که چنین بیماری‌هایی وجود داشته باشد دشمن احساس حیات می‌کند پس ما باید ریشه این بیماری‌ها را خشک کنیم.
مرجع: ایسنا