کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

همه نادانند جز ...

کامبیز نوروزی، حقوقدان

7 مرداد 1400 ساعت 14:55 | کد مطلب:36193


آقای قالیباف قدری حرمت نگه دارید. این چه طرز سخن گفتن در مورد مردم است. مردمان بسیار داناتر از آنند که شما و امثال شما تصور می کنید.

 از نظر محمدباقر قالیباف همه نادان اند غیر از خود او و چندنفر از دوستانش و آن عده ای که با نقض اصول متعدد قانون اساسی به هر قیمتی می خواهند طرح صیانت(تضییع) حقوق کاربران در فضای مجازی را به ملت و مملکت تحمیل کنند. او در صفخۀ اینستاگرامش، تاب مستوری نیاورده و برای دفاع کامل از این طرح می نویسد :

 " عمدۀ ادعاهای مطرح شده درباره طرح مطابق واقع نیست و در طرح وجود ندارد لذا کارشناسان و فعالان دلسوز در نظر داشته باشند که تحت تاثیر فضاسازی‌ها و مطالب خلاف واقع، پیش از بررسی دقیق موضع گیری نکنند. "

معنای ساده و روشن این عبارت این است که انبوه همه کارشناسان مختلف ، از 48 شرکت بزرگ استارت آپی (از قبیل آپارات ، فیلیمو، ابرآروان ، نماوا، استپ، دیوار، شیپور، سینماتیکت ، صباویژن ، دیجی کالا و ....) که رسماً علیه این طرح بیانیه دادند ، دیگر متخصصان حوزۀ وب و آی تی ، تا حقوقدانان ، روزنامه نگاران و گروه های اجتماعی و تخصصی دیگر که این طرح را مغایر حقوق ملت دانسته اند ، همه بدون بررسی دقیق و از روی نادانی و تحت تأثیر فضای مجازی بوده است که با این طرح مخالفت کرده و علیه آن موضع گرفته اند .

   حتی در کانال تلگرامی قرارگاه سایبری عمار، یادداشتی علیه این طرح منتشر شد با این عنوان که "آقایان مجلس! ضامن نارنجک را نکشید".  

این خیل عظیم مخالفان طرح صیانت از حقوق کاربران از نظر قالیباف نادانند ، این طرح را نمی فهمند ، درکی از آن ندارند و تحت تأثیر مطالب خلاف واقع اند. فقط آن چند نفر طراح طرح تضییع حقوق کاربران در فضای مجازی و طرفدارانشان در مجلس این طرح را می فهمند که اتفاقا اکثریت قریب به اتفاقشان تخصصی در این موضوعات ندارند.

طبیعی است فرد و افرادی که سالهای طولانی هرچه کردند کسی از آنها استنطاق نکرده است و همیشه در حریم امنیت آهنین بوده اند و نمایندگیشان مرهوم شدیدترین و گسترده ترین نظارت استصوابی بوده ‌، باید هم اینگونه به مردم نگاه کنند که همه نادانند جز خودشان.

اما این قبیل توجیهات بی پایه و مایه و این منطق تکراری و پوسیده ، اثری در واقعیت نمی گذارد . طرحی که با نام غیرصادقانۀ "صیانت" و با بیشترین پنهانکاری ، که شاید در تاریخ مجلس بی سابقه باشد، می خواهند تصویب کنند ، نه با واقعیتهای علمی و تخصصی اینترنت سازگار است ، نه با حقوق ملت . طرحی است که بستن کامل گردش اطلاعات و انحصار بیشتر قدرت در ایران را هدف گرفته است.

آنچه موجب نادان دانستن دیگران می شود ، توهم دانایی است. توهم دانایی میان صاحبان قدرت،در اقتصاد و سیاست و فرهنگ و جامعه بیچارگی ها و مصائب خیلی زیادی برای ما درست کرده است. قدرت بی ضابطه و رانتی ، نیز مصونیت از مسئولیت و بازخواست ، از پایه های توهم دانایی است.

لجاجت نکنید و به سخن دانایان گوش بدهید و این طرح را کنار بگذارید.
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/note/36193/همه-نادانند-جز

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com