کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

شوی سازمان جنگل‌ها برای تجهیز لوازم اطفای حریق!

15 خرداد 1400 ساعت 19:08 | کد مطلب:35400

طی سال‌های اخیر، کارشناسان همواره از عدم توجه دولت‌های پس از انقلاب به تأمین بودجه مورد نیاز برای سازمان متولی منابع طبیعی ایران انتقاد کرده‌اند.


اسکان نیوز: رضا شیخ‌پور، کارشناس منابع طبیعی در یادداشتی اختصاصی که در اختیار اسکان نیوز قرار داد نوشت:یکی از مصادیق کم توجهی به مسئولیت‌های حاکمیتی این سازمان، عدم تجهیز لوازم انفرادی و اطفای حریق برای جنگلبانان بوده است.
 
 
با این وصف، چندی پیش مسعود منصور با اعزام همزمان چند دستگاه کامیون حامل لوازم اطفای حریق به برخی از استان‌ها و انتشار خبر و تصاویر آن در فضای مجازی و سیمای جمهوری اسلامی، ظاهرا توانمندی خود در اخذ بودجه و تجهیزات و امتیازات از دولت را به نمایش گذاشت!
 
 
 این در حالی است که با بررسی اسناد و آمار متقنِ تخصیص تجهیزات به ادارات منابع طبیعی طی سال‌های 1398، 1399 و بهار 1400 مشاهده می‌شود که تنوع اقلام تخصیص داده شده در سال 98 یعنی زمان ریاست خلیل آقائی، سه برابر سال‌های 99 و1400 (یعنی زمان ریاست مسعود منصور) بوده و نکته مهمتر این‌که خلیل آقایی در دوره ریاستش توانست حدود 200 خودروی شاسی بلند کمک دار را برای منابع طبیعی استان‌ها خریداری کرده و اختصاص دهد.
 
 
 همچنین به لحاظ کمیتِ تأمین تجهیزات اطفای حریق نیز در سال 98 خلیل آقایی حدود پنجاه‌ودو هزار کالا و ادوات را خریداری کرده که این مورد در سال 99 و در دوره ریاست جناب منصور بر سازمان جنگلها به ۱۲ هزار و در سال 1400 به حدود ۵ هزار قلم تقلیل پیدا کرد! 
 
 
نکته دیگر این‌که، خودروهای کمک‌دار خریداری شده توسط خلیل آقایی، در حال حاضر یعنی در زمان ریاست جناب منصور، به جای این‌که در ادارات منابع طبیعی شهرستان‌ها و یگان حفاظت بکارگیری شوند، بعضاً در اختیار برخی مدیران ستادی و استانی قرار گرفته است!
 
 
 جدای از آن، طی یکسال اخیر به دلیل عدم دفاع مناسب رئیس سازمان جنگل‌ها در مراکز تصمیم‌گیری ساختار قدرت، تحت عناوین مختلف از جمله «مزایای فوق‌العاده سختی کار» و «مزایای نواحی نوار مرزی» از حقوق پرسنل سازمان جنگل‌ها کسر شده است.
 
 
 پیشنهاد می‌شود ریاست محترم سازمان جنگل‌ها اگر دفاعیه ای در ارتباط با این موارد دارند با ارائه اسناد و مدارک، حداقل در رسانه‌ها شفاف سازی کنند تا توانمندی ایشان در اخذ امتیاز از دولت برای جنگلبانی ایران، راستی آزمائی شود.


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/note/35400/شوی-سازمان-جنگل-ها-تجهیز-لوازم-اطفای-حریق

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com