گردشگری بروجرد غریب مانده است

شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۸ | کد مطلب: ۹۹۷۱
گردشگری بروجرد غریب مانده است
اسکان نيوز: اگر تبلیغات مناسبی در جهت شناساندن ظرفیت‌های این شهر انجام شود به طور حتم گردشگران بیشتری به شهرستان بروجرد سفر می‌کنند و به دنبال آن اشتغال نیز رونق خواهد گرفت.

شهاب ممدوحی، شهردار بافت تاریخی بروجرد در این باره گفت: در شهر بروجرد زیرساخت‎های مناسبی برای جذب گردشگر نداریم.

وی خاطرنشان کرد: نبود هتل، مسافرخانه‎های مناسب، نبود فرهنگ گردشگری در بروجرد و نبود شناخت کافی مردم از صنایع و آثار تاریخی از جمله مشکلات شهر بروجرد است.

شهردار بافت تاریخی بروجرد تصریح کرد: در شهرستان بروجرد 176 اثر تاریخی ثبت ملی وجود دارد که کمتر کسی با این آثار آشنایی دارد. شهر بروجرد از فضای طبیعی مطلوبی برخوردار است ولی با این فضا آشنایی کافی وجود ندارد.

وی بیان کرد: در بافت تاریخی شهر بروجرد خیابان‎ها یا باید یک‏طرفه شوند یا پیاده‌رو ایجاد شود و واحدهای مسکونی مطابق با بافت تاریخی بازسازی شوند.

پرهام، رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر بروجرد نیز در این باره گفت: کارهای خوبی در سطح شهر در زمینه گردشگری انجام می‎شود اما این کارها به‎صورت جداگانه‎ای انجام صورت می‎گیرد که آن برآیندی که انتظار می‎رود را ندارد.

وی خاطرنشان کرد: طی چند سال آینده کلیه کارها توسط ماشین و دستگاه‎ها انجام می‎شود و بشر وقت بیشتری برای تفریح و گردشگری دارد.

رئیس کمیسیون گردشگری بروجرد تصریح کرد: در حوزه گردشگری ورشکستگی و تحریم وجود ندارد و هر چقدر در این زمینه سرمایه‎گذاری شود کم است. بروجرد در زمینه گردشگری ظرفیت بیشتری دارد که باید تلاش بیشتری نیز صورت گیرد.

همچنین حجت‎الله یارمحمدی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد اظهار کرد: 175 اثر تاریخی در بروجرد ثبت آثار ملی شده که سه تا از آن‌ها ثبت معنوی است. از این تعداد 21 خانه تاریخی، 8 مسجد تاریخی، 43 حمام تاریخی ارزشمند، دو مدرسه تاریخی، یک پل تاریخی، یک آب‌انبار، یک میراث طبیعی، 2 قلعه تاریخی است.

وی تصریح کرد: بروجرد دارای 61 صنایع‌دستی است که 40 درصد این صنایع فعال نیست.

یارمحمدی اضافه کرد: وجود هشت مسجد تاریخی در بروجرد یک رکورد در غرب کشور است و حتی استان لرستان یک نمونه هم از این مساجد ندارد.

اشرف چگنی، عضو شورای اسلامی شهر بروجرد نیز گفت: شهر ما غریب مانده است که برای معرفی هرچه بیشتر صنایع و آثار تاریخی آن باید تلاش بیشتری شود. هنرهای دستی می‎تواند یک پتانسیل خوب برای درآمدزایی است ولی متاسفانه مکانی برای ارائه آن وجود ندارد.

متاسفانه نسبت به داشته‏‌هایمان عقب هستیم و نتوانسته از آن بهره ببریم باوجود در پیش بودن تابستان باید اقداماتی برای جذب گردشگر در نظر گرفته شود تا گردشگران با شهرستان بروجرد بیشتر آشنا شوند.
مرجع: ایسنا