شهردار منطقه ثامن خبر داد:

بازسازی ۲ بنای تاریخی در بافت پیرامون حرم مطهر رضوی

چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۷ | کد مطلب: ۹۹۳۱
بازسازی ۲ بنای تاریخی در بافت پیرامون حرم مطهر رضوی
اسکان نيوز: به گفته سیدمصطفی نعمتی، طبق برنامه‌ریزی انجام شده برای محدوده اطراف حرم مطهر رضوی۶۷ هکتار فضای سبز در نظر گرفته شده است.

وی افزود: سال گذشته نیز به دنبال تملکات و اقدامات صورت گرفته موفق شدیم یک هکتار فضای سبز را در منطقه ثامن ایجاد کنیم و تلاش می کنیم این روند ادامه داشته باشد.

نعمتی در ادامه به بازسازی خانه‌های تاریخی در بافت منطقه ثامن اشاره کرد و گفت: خانه تاریخی داروغه با هزینه ۲ میلیارد تومان بازسازی و تملک شده است و خانه توکلی نیز مورد بازسازی قرار گرفته و به عنوان میراث تاریخی و فرهنگی شهر در اختیار زائران و مجاوران قراردارد.

شهردار منطقه ثامن با تاکید بر حفظ نما و منظر بارگاه منور رضوی در ساخت‌وسازها، بیان کرد: مدعی هستیم  معابر جدید ساخته شده و در حال ساخت این محدوده دید مناسبی را نسبت به حرم مطهر ایجاد می کند و بلندمرتبه‌سازی که مانع دید بصری به این مکان مقدس شود، نداریم.

نعمتی با اشاره به اجرا پروژه خیابان شارستان رضوی گفت: این پروژه در قطاع ۲ واقع شده و ارتباط بین شارستان رضوی حدفاصل خیابان شیرازی تا خیابان طبرسی را برقرار می کند. عملیات اجرایی این پروژه از بهمن ماه ۹۶ آغاز شده و هم‌اکنون در مرحله خاک‌برداری قرار دارد.

وی با اشاره به اجرا پیاده‌راه رضوان گفت: این پروژه به طول ۳۰۰ متر و عرض ۶۰ متر فضای مناسبی را در اختیار زائران در ایام پیک و تشرف افراد به حرم مطهر قرار خواهد داد که۸۷ درصد تملک لازم در این مسیر انجام شده و کل پروژه ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
مرجع: مهر