تاکیدرئیس کمیسیون نظارت، حقوقی و اداری شورای اسلامی شهر همدان:

ورود به املاک شهروندان بدون حکم قضایی غیرقانونی است

شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۳ | کد مطلب: ۹۷۷۶
ورود به املاک شهروندان بدون حکم قضایی غیرقانونی است
اسکان نيوز: سیدمسعود عسگریان با تاکید بر حفظ حقوق و تکریم جایگاه شهروندان، گفت: ورود به املاک شهروندان بدون حکم قضایی تحت هیچ شرایطی مجاز نبوده و غیرقانونی است.

عسگریان با بیان این‌که حفظ حقوق و تکریم جایگاه شهروندان تحت هر شرایطی اولویت نخست شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان است، اضافه کرد: ما نماینده مردم هستیم و باید مدافع حقوق افراد باشیم و بر اساس آموزه‌های دینی و اخلاقی هیچ مسولی اجازه ندارد برای اجرای قانون به حریم خصوصی افراد تخطی کند و کرامت افراد را زیر سئوال ببرد.

وی در ادامه اظهار کرد: همانطور که اشاره شد حفظ حقوق شهروندان در اولویت است، لذا کارکنان حوزه مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری در راستا اجرا آرا تخریب صادره از سوی کمیسیون‌های ماده 100 قانون شهرداری‌ها؛ بر اساس قانون و در ابتدا امر ملزم هستند اخطار رای تخریب را با احترام و به صورت کتبی به مالکان املاک فاقد پروانه ساختمانی و یا مغایر با مندرجات پروانه ساختمانی ابلاغ نمایند و در صورتی که مالکان املاک فوق در مهلت مقرر قانونی از اجرای رای تخریب استنکاف نمودند، عوامل این واحد پس از اتمام مهلت قانونی مجاز به تخریب ملک هستند.

رئیس کمیسیون نظارت، حقوقی و اداری شورای شهر همدان در این خصوص، افزود: چنان‌چه برای انجام عملیات تخریب نیاز به ورود به داخل ملکی که شهروندان در آن سکونت دارند ضروری باشد، بر اساس قانون در ابتدا امر بایستی با اذن و حکم مقام قضایی اجازه ورود به ملک اخذ گردد که در غیر این صورت هر گونه اقدام کارکنان غیر اخلاقی و غیرقانونی است.

عسگریان یادآور شد:  بر این اساس تمامی مدیران شهرداری در این گونه موارد ملزم به رعایت حقوق شهروندان هستند و هر گونه تخطی از روال قانونی پیگیری قضایی به دنبال خواهد داشت.

وی در پایان سخنانش با اشاره به این‌که تمامی خدمات و اجرای موارد قانونی به منظور خدمات رسانی هر چه بهتر به شهروندان انجام می‌شود، اظهار کرد: اگر شهروندی در حوزه مدیریت شهری اقدامی خلاف قانون انجام دهد بایستی با احترام و حفظ جایگاه و شخصیتش با وی رفتار قانونی کرد و کوچکترین رفتار و برخوردی خلاف این موضوع به هیچ عنوان مورد تایید اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان نیست.
مرجع: شورای شهر همدان