تاکید رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان:

ضرورت ایجاد شهرداری بافت با هدف جذب گردشگر و رونق اقتصادی

شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۷ | کد مطلب: ۸۴۶۹
ضرورت ایجاد شهرداری بافت با هدف جذب گردشگر و رونق اقتصادی
اسکان نيوز: مریم روانبخش در کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا با موضوع بررسی سیاست‌های کمیسیون سرمایه‌گذاری، گفت: امروزه تمام کشورهای دنیا با بازسازی اماکن قدیمی و پیشینه تاریخی خود و ارائه آداب و رسوم هر منطقه به گردشگران در بخش گردش اقتصادی توانسته‌اند به خودکفایی برسند و همدان با وجود پتانسیل‌های فراوان در این بخش نیازمند تشکیل سازمان گردشگری و همچنین ایجاد شهرداری بافت مشابه آن‌چه که در شهرهایی مثل کاشان، اصفهان و شیراز و تبریز اتفاق افتاده است.

روانبخش اضافه کرد: اهداف و سیاست‌هایی که کمیسیون سرمایه‌گذاری، اقتصاد و گردشگری شورای شهر در زمینه سرمایه‌گذاری و ایجاد درآمدهای پایدار پیگیری می‌کند استفاده از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و نهایتا هزینه کردن این درآمدها در ایجاد فضاهای عمومی مورد نیاز شهر از جمله توسعه فضای سبز، ساماندهی ترافیک، جمع‌آوری و بازیافت زباله و... است.

وی ادامه داد: کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا برنامه‌ها و پروژه‌های سرمایه‌گذاری را برای سال 97 تدوین و پیشنهاد داده است که در صورت اجرا می‌تواند در حوزه‌های مختلف گردشگری و اقتصادی تحولی در شهر ایجاد کند.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر  همدان به فعالیت سایت زباله شهرداری همدان نیز اشاره کرد و افزود: می‌توان بازیافت زباله و صنایع تبدیلی آن را به صورت کامل از جمع‌آوری یا بازیافت در قالب یک پروژه سرمایه‌گذاری به بخش خصوصی واگذار کرد.

روانبخش با بیان این‌که همدان ظرفیت خوبی در پوشش درمانی بیماران غرب کشور دارد، اظهار کرد: در این راستا می‌توان شهرک پزشکان با مشارکت پزشکان و بخش خصوصی را ایجاد کرده که علاوه بر پایلوت بودن در غرب کشور در امر ساماندهی مطب پزشکان نیز کمک کرد.

وی همچنین با بیان این‌که توسعه اقتصادی باید به صورت متوازن در تمامی نقاط شهر ایجاد شود افزود: بلوار آیت ا... نجفی ا زجمله نقاط شهر همدان است که ظرفیت خوبی در طراحی و پیگیری فضاهای اقتصادی و گردشگری دارد که توجه به این موضوع در برنامه پیشنهادی کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا لحاظ شده است.

روانبخش اضافه کرد: با توجه به انتخاب همدان به عنوان شهر سبز پایدار جهان اسلام، در این راستا زمین‌های بلوار ارم ظرفیت خوبی است که می‌توان در 15 اسفند روز درختکاری سال جاری از آن برای پارک جنگلی استفاد کرد.

وی یادآور شد: در حال حاضر مطالعات پارک فخر آباد انجام شده و مباحث سرمایه‌گذاری در ان نیز باید توسط سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری صورت پذیرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان هم برنامه‌ها و پروژه‌های سرمایه‌گذاری اقتصاد و گردشگری شورا را مثبت ارزیابی کرد، گفت: لازم است در تدوین پروژه‌ها آینده‌نگر بوده و مباحث و نیازهای آینده هم مدنظر باشد.

کامران گردان اضافه کرد: اعضای شورای شهر همدان به دنبال مطرح کردن خود نیستند بلکه هدف خدمت‌رسانی و کمک به رونق اقتصادی و سرمایه‌گذاری و نیز مطرح شدن همدان د رسطح ملی و بین‌المللی است.

گردان با تاکید بر این‌که در اجرای طرح‌ها اولویت‌ها را باید مدنظر قرار داد، اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع مالی نباید چندین طرح و پروژه را با هم اجرا کرد بلکه اجرای طرح‌ها باید بر اساس برنامه و بودجه اولویت‌بندی می‌شود.

رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و اداری شورای شهر همدان هم گفت: با توجه به سیاست‌گذاری‌های صورت گرفته پروژه‌های سرمایه‌گذاری باید با جدیت پیگیری و اجرایی شود.

سیدمسعود عسگریان اضافه کرد: توجه به حوزه گردشگری و اقتصادی در امر درآمدزایی شهرداری بسیا رموثر است.

حمید بادامی‌نجات، رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان نیز در ادامه جلسه طرح‌های پیشنهادی کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری را بسیار خوب دانست و گفت: در راستای توسعه و پیشرفت باید ایده و طرح‌های نو اجرا کرد چرا که اقدامات نو تحول را ایجاد می‌کند.

گفتنی در این جلسه مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری همدان به بیان پروژه‌های سرمایه‌گذاری پیشنهادی سال 97 این حوزه پرداخت.
مرجع: شورای شهر همدان