استاندار مازندران:

مذاکره با سمنان درباره انتقال آب خزر/۱۶۶ کارخانه مصادره شدند

چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۳ | کد مطلب: ۸۴۳۳
مذاکره با سمنان درباره انتقال آب خزر/۱۶۶ کارخانه مصادره شدند
اسکان نيوز: محمد اسلامی درباره موضوع انتقال آب دریای خزر با بیان این‌که حدود دو تا سه دهه پیش انتقال آب از دریای خزر به خلیج فارس و فلات مرکزی مطرح بود، گفت: مطالعات این طرح حتی به قبل از انقلاب برمی گردد.

وی با اشاره به اقدام اخیر و موافقت محیط زیست درباره انتقال آب دریای خزر گفت: ما از محیط زیست در این زمینه گلایه داریم، درحالی که محیط زیست درباره بسیاری از مسائل حیاتی استان سخت گیری می کند با طرح انتقال آب دریای خزر موافقت کرده است.

وی با بیان این‌که سمنان درپی مذاکره با مازندران برای انتقال آب دریای خزر است، گفت: ما نیز دنبال این هستیم  تا درباره اصل درخواست و نیازشان با سمنان بحث و تبادل نظر داشته باشیم و امیدواریم تا این موضوع حل شود.

وی درباره استعفای فرماندار ساری گفت: فرماندار ساری استعفا نکرده و مورد حمایت است.

استاندار مازندران درباره مصادره کارخانه‌ها توسط بانک‌ها، گفت: ۱۶۶ واحد صنعتی به دلیل آن‌که تعهداتشان را انجام نداده‌اند توسط بانک‌ها مصادره شده‌اند و برای رفع این مشکل دستوری را از رئیس جمهور گرفته‌ایم تا مسائل حل شود.

وی ادامه داد: ۱۲۷ کارخانه در دو سال گذشته در آمل اظهار ورشکستگی کردند که دستگاه‌های نظارتی در حال بررسی این موضوع هستند.

وی با بیان این‌که ۱۰ هزار و ۸۰۰ نفر در استان از بیمه بیکاری اجباری استفاده می‌کنند، اظهار کرد: امسال برای خوداشتغالی روستایی در استان شش هزار فقره وام ارائه شده است.
مرجع: مهر