معاون فرماندار ملایر اعلام کرد:

ارگ باستانی نوشیجان در نوبت ثبت جهانی

دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۱ | کد مطلب: ۸۳۴۰
ارگ باستانی نوشیجان در نوبت ثبت جهانی
اسکان نيوز: معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان ملایر گفت: ملایر، شهر ملی منبت ایران از هم اکنون خود را برای ایام نوروز 97 و پذیرایی مطلوب از مسافران و گردشگران نوروزی مهیا می کند.

 محمد حامدی‌نژاد در ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان ملایر، افزود: با توجه به ملی شدن مبل و منبت ملایر، پیگیری ثبت جهانی انگور ملایر و قرار گرفتن ارگ باستانی نوشیجان در نوبت ثبت جهانی، امسال شاهد ورود حجم بالایی از مسافران و گردشگران نوروزی به این شهرستان خواهیم بود.

وی اظهار کرد: با توجه به افتتاح راه آهن کرمانشاه طی 10 روز آینده، این فرصت بسیار مناسبی است تا در ایستگاه راه آهن ملایر با ایجاد سوغات سراها و تبلیغات گسترده، گردشگران را جذب و استقبال خوبی از مسافران داشته باشیم.

حامدی‌نژاد خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته 7 هزار ثانیه تبلیغات رایگان برای شهر ملی منبت از طریق رسانه ملی درنظرگرفته شد که در 2 تیزر تبلیغاتی در ایام دهه فجر و ویژه نوروز به مدت یک ماه تبلیغات مبل و منبت ملایر روی آنتن می رود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ملایر نیز به کسب رتبه نخست استان توسط ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان ملایر در نوروز 96 اشاره کرد و گفت: در ایام نوروز امسال 19 هزار  نفر مسافر در شهرستان ملایر اقامت داشتند.

ابراهیم جلیلی خاطرنشان کرد: در نوروز امسال انجام 66 هزار مورد بازدید از جاذبه‌های دیدنی شهرستان، 7 هزار و 200 مورد بازدید از جاذبه های فرهنگی تاریخی شهرستان صورت گرفت و23 هزار مورد نیز از جاذبه های طبیعی شهرستان دیدن کردند.

وی به انجام 36 هزار و 200 مورد بازدید از جاذبه‌های دست ساز ملایر و انجام 122 مورد بازرسی طی ایام نوروز 96 اشاره کرد و گفت: تحقق رشد 19 درصدی در بازدیدها از جاذبه‌ها و رشد 10 درصدی در اقامت در مقایسه با نوروز 1395 حاصل تلاش ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان بود که امیدواریم در سال 97 نیز با موفقیت امور پیش رود و گردشگران و مسافران، ملایر را با خاطره ای خوش ترک کنند.
مرجع: ایسنا