نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان:

بلاتکلیفی شهروندان در واگذاری املاک راه‎وشهرسازی و شهرداری تعیین‌تکلیف شود

شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۲ | کد مطلب: ۸۱۳۷
بلاتکلیفی شهروندان در واگذاری املاک راه‎وشهرسازی و شهرداری تعیین‌تکلیف شود
اسکان نيوز: علی فتحی در جمع خبرنگاران گفت: واگذاری برخی از املاک مابین راه‎وشهرسازی و شهرداری همدان به حدود 30 سال هم رسیده است؛ اما متاسفانه تاکنون تعیین تکلیف نشده‌اند.

به گفته وی، اکثر این املاک در محدوده شهر به‌ویژه شهرک فرهنگیان و خیابان ستاره (محله منوچهری) و... است که بلاتکلیفی و سرگردانی شهروندان را به دنبال داشته است.

فتحی بر ضرورت برگزاری جلسه ای بین شهرداری، راه و شهرسازی و نمایندگان شهروندان آن مناطق تاکید کرد و افزود: تمامی مسائل مربوط به این املاک باید هر چه سریعتر واکاوی و تعیین تکلیف شود.

وی با بیان این‌که در هیچ مناطقی از دنیا یک موضوع اداری به این اندازه به طول نمی انجامد و دچار چنین رکود 30 ساله ای نمی‌شود، گفت: بسیاری از این املاک در سال‌های گذشته به صورت عادی در بین شهروندان خریدوفروش شده که گرفتاری مردم را به دنبال داشته است.

فتحی همچنین بیان کرد: به اذعان شهروندانی که در این مناطق ساکن هستند، به علت طولانی شدن زمان تعیین تکلیف املاکشان تعداد زیادی از ساکنان اولیه در قید حیات نیستند و املاک مذکور در اختیار ورثه است که این مهم نیز به طور قطع روند رسیدگی را به دلیل ایجاد مسائل حقوقی کُندتر خواهد کرد.

وی با تاکید بر این‌که شهرداری همدان باید به سمت درآمد پایدار برود و کیفیت زندگی در شهر ارتقا یابد، اظهار کرد: باید در طرح تفصیلی تجدیدنظر کرد و حال زمان آن فرا رسیده است تا مشکلات اینچنینی حل شود.

به گفته نایب رئیس شورای شهر همدان، باید میزان تحقق‌پذیری طرح تفصیلی و انحرافات آن احصا شود، همچنین باید طرح تفصیلی در بستر طرح جامع بررسی شده و چشم‌انداز نیز متصور شود.

فتحی هدف اصلی مجموعه مدیریت شهری را بهبود وضعیت خدمات رسانی به شهروندان دانست و افزود: این مهم با مشارکت شهروندان بهتر صورت گرفته و موجب می‌شود رضایتمندی را بالاتر رود؛ البته اصلاح نحوه پاسخگویی و خدمات رسانی مطلوبتر به شهروندان، افزایش سرعت رسیدگی به امور و ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات ارائه شده به شهروندان همواره مورد توجه خواهد بود.
مرجع: شورای شهر همدان