طاهرخانی در بازدید از متروی شهر جدید هشتگرد بیان کرد:

تلاش برای بهره‌برداری از ایستگاه مترو تا بهمن‌ماه

دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰ | کد مطلب: ۵۷۷۹
تلاش برای بهره‌برداری از ایستگاه مترو تا بهمن‌ماه
بخش های مهم خبر
  • مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور گفت: در تلاش هستیم تا ایستگاه متروی شهر جدید هشتگرد در استان البرز تا بهمن ماه امسال به بهره‌برداری برسد.
اسکان نيوز: حبیب‌الله طاهرخانی در بازدید از مترو شهرجدید هشتگرد افزود: هدف ازاین بازدید رفع معارضان این مسیر برای راه‌اندازی سریع این خط ریلی است .

وی گفت: راه‌اندازی این خط با توجه به وجود معارض دچار مشکل شده که امیدواریم در اسرع وقت با پیگیری‌ها و نشست‌های با استاندار البرز این مشکلات رفع شود.

وی اضافه کرد: با توجه به این‌که این پروژه اولویت استان البرز و شرکت عمران شهرهای جدید کشور است، اعتبار لازم از خزانه تحویل گرفته‌ایم و تجهیزات و تامین سیگنالینگ آن انجام شده است.

استاندار البرز نیز دراین بازدید گفت: در بحث معارض این پروژه سه نقطه پل حصارک، دانشگاه خوارزمی و زیرگذر بهارستان تنگناهایی وجود داشت که نشست هایی با مدیران کل وشهرداران انجام شد ومسائل مطرح شد که یکی از آن‌ها تعیین ایستگاه بود‌.

محمدعلی نجفی افزود : تعیین ایستگاه به نظر فنی شرکت و مشاور و شورای ترافیک واگذار شده است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در هشتگرد مشکل خاصی وجود ندارد و تنها تامین مالی وتقویت آن وجود دارد که آن‌هم از طریق سازمان برنامه ریزی کشور دنبال خواهد شد.

نجفی گفت: ما معتقدیم این پروژه بزرگ کشوری بوده و اهمیت خاصی برای شهر تهران والبرز دارد و طبق نطر کارشناسان۳۰ الی ۳۵ درصد بار ترافیکی را کاهش خواهد داد، ضمن این‌که دیگر هزینه‌های جانبی، آلودگی و ترافیک سنگین نیز با راه‌اندازی این پروژه عظیم حل خواهد شد.

وی اظهار کرد: طی چند ماه آینده کار این پروژه با مساعدت وزارت راه‌وشهرسازی و شرکت عمران و شورا وشهرداران وفرمانداران به اتمام خواهد رسید و از بار ترافیکی ومشکلات کاسته خواهد شد.

ایستگاه مترو شهر جدید هشتگرد یکی از بزرگترین ایستگاه‌های کشور است که کار اجرایی آن رو به اتمام است و در مسیر خط ریلی ۲۵ کیلومتری گلشهر به هشتگرد قرار دارد.
مرجع: ایرنا