مدیر کل میراث فرهنگی یزد خبرداد:

اجرای پلان مدیریت جهانشهر یزد در سه فاز کوتاه، میان و بلند مدت

چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۹ | کد مطلب: ۵۰۰۴
اجرای پلان مدیریت جهانشهر یزد در سه فاز کوتاه، میان و بلند مدت
اسکان نيوز: فاطمه دانش‌یزدی با بیان این‌که هر کدام از شهرهای جهانی معیارهای خاص خود را دارد، اظهار کرد: یزد که به عنوان اولین شهر جمهوری اسلامی ایران به ثبت جهانی رسیده است دارای یک سری ویژگی‌های خاص است که از لحاظ نوع سازه و معماری با دیگر شهرهای جهان که به ثبت جهانی رسیدند متفاوت است.

وی افزود: در پلان مدیریت جهانشهر یزد مسئولان استان با تدوین برنامه‌های دو ساله، پنج ساله و 10 ساله متعهد شدند زیرساخت‌های توسعه‌ای بافت تاریخی و ظرفیت‌های گردشگری استان را متناسب با معیارهای فرهنگی و بومی ایجاد کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد گفت: استان متناسب با ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی و مدیریتی خود یک سری برنامه‌ها برای مدیریت جهانشهر یزد به یونسکو اعلام کرده و قرار است با همین نگاه هر سه ماه یک بار روند اجرای مدیریت بافت تاریخی را به یونسکو گزارش کند.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به تدوین پلان مدیریت شهر جهانی یزد، افزود: در پلان مدیریتی جهانشهر یزد کمیته‌های تخصصی تشکیل و وظایف افراد در کمیته‌های مختلف به صورت دقیق مشخص شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد در پایان خاطرنشان کرد: پلان مدیریت شهری یزد در سه فاز کوتاه، میان و بلند مدت در جامعه شهری بافت تاریخی اجرایی می‌شود.
مرجع: ایسنا