علی افخمی خبر داد:

تایید صلاحیت مجدد سپنتا نیکنام، عضو زرتشتی شورا شهر یزد

پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۲ | کد مطلب: ۴۶۱۴
تایید صلاحیت مجدد سپنتا نیکنام، عضو زرتشتی شورا شهر یزد
به گزارش اسکان نيوز، علی افخمی با تاکید بر این‌که تایید صلاحیت و انتخاب سپنتا نیکنام قانونی بوده و با توجه به تایید هیات اجرایی و نظارت مشکل قانونی نداشته است، گفت:  با توجه به حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر توقف فعالیت سپنتا نیکنام، عضو زرتشتی شورای شهر یزد، کمیته سه نفره حقوقی هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان یزد  تشکیل جلسه داد و ضمن تایید صلاحیت مجدد اعلام کرد که روند کاندیداتوری وی قانونی بوده است.

دبیر هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان یزد در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که اصل ورود دیوان عدالت اداری به موضوع توقف فعالیت یک عضو شورای شهر مورد مناقشه است، افزود: هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا در استان یزد بعد از تشکیل جلسه طی نامه‌ای نظر کمیته حقوقی و نتیجه بررسی خود را به دیوان عدالت اداری اعلام خواهد کرد.

گفتنی است صبح امروز سپنتا نیکنام، عضو شورای شهر یزد در گفت‌وگویی با اسکان نيوز در خصوص صدور دستور موقت مبنی بر توقف و جلوگیری از ادامه فعالیت وی در شورا شهر یزد، اظهار کرد: تا این لحظه هیچ حکمی به بنده ابلاغ نشده و این موضوع صرفا یک برگه‌ای بوده که در شبکه‌های مجازی در حال توزیع است.

به گفته عضو شورای شهر یزد، ایرادهایی به حکم مذکور وارد است، اما منتظر هستم که ببینم آیا حکمی به بنده ابلاغ می‌شود یا نه؛ تا جایی که در جریان هستم بسیار از مسئولان استانی در حال رفع و پیگیری این موضوع هستند و در حقیقت این حکم نظر مسئولان استانی نیست و تنها نتیجه یک اقدام فردی بوده است.

عضو شورای شهر یزد در ادامه یادآور شد: مطمئن و امیدوارم که این مسئله ختم بخیر می‌شود اما قطعا چنین اتفاقاتی برای یزد جهانی مناسب نیست و خوشحال و خرسندم که این حکم نظر مسئولان استانی نبوده و تنها یک نظر شخصی و فردی بشمار می‌رود.

نیکنام در پایان با تاکید بر این‌که مردم یزد با اقلیت‌های مذهبی یک ارتباط و زندگی کاملا مسالمت‌آمیز دارند، خاطرنشان ساخت: 21 هزار رای مردم این شهر نشان‌دهنده آن است که  خواهران و براداران مسلمان ما با اقلیت‌ها مذهبی زندگی مسالمت‌آمیز دارند وهیچگاه نباید نظر یک فرد را با رای 21 هزار شهروند یزدی قیاس کرد، مدیرون مردم یزد هستم و پشتوانه‌ام در شورای شهر رای این مردم است.