کشف سکه تاریخی 2000 ساله در زرندیه

چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۷ | کد مطلب: ۴۵۶۱
اسکان نيوز: سرهنگ محمدرضا روشن‌دل‌ عنوان کرد: درپی دریافت خبری مبنی بر فعالیت فردی در شهرستان زرندیه، در زمینه خرید و فروش و نگهداری اشیا عتیقه، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی افزود: فرد مورد نظر که از کلاهبرداران سابقه‌دار بود، پس از شناسایی، تحت مراقبت نامحسوس پلیس قرار گرفت و در زمان فروش سه قطعه سکه تاریخی به شهروندان، طی عملیاتی از سوی مأموران پلیس آگاهی شهرستان دستگیر شد .

فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه بیان کرد: پس از هماهنگی با مرجع قضائی و در بازرسی از منزل فرد مورد نظر نیز تعداد 2 تخته سنگ که نقش‌های کتیبه‌ای و خط میخی در پیکره آن‌ها مشهود بود و به صورت پنهانی نگهداری می‌شد، کشف شد.

وی با اشاره به نظر کارشناسان میراث‌فرهنگی مبنی بر قدمت 2 هزار ساله سه قطعه سکه کشف شده، گفت: ‌کارشناسان میراث‌فرهنگی در ادامه تحقیقات میدانی خود بر روی تخت سنگ‌های مکشوفه، این اشیا کشف شده را فاقد ارزش تاریخی، تقلبی و ابزاری برای سو استفاده و کلاهبرداری از افراد ساده لوح دانستند. پس از تحویل اشیا مکشوفه به سازمان میراث‌فرهنگی، متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده، برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی و با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.