مرمت و احیا طاق‌های فرسوده سرای میرزا شفیع بازار جهانی تبریز

يکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۰ | کد مطلب: ۳۸۹۸۱
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان شرقی از مرمت و احیا طاق‌های فرسوده سرای میرزا شفیع بازار جهانی تبریز خبر داد.
اسکان نيوز: احمد حمزه‌زاده، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان شرقی ضمن اعلام این خبر، گفت: با توجه به فرسودگی ایجاد شده در طاق‌های محل قدیمی سرویس بهداشتی و انبارهای سرای میرزا شفیع و نیاز به مرمت و احیا، عملیات لازم با طرح و نظارت این اداره‌کل به همت مالکان جدید و هیئت امنا این سرا در حال اجرا است.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان شرقی ضمن تقدیر از زحمات اصناف و هیئت امنا سرای میرزا شفیع، ادامه داد: در حال حاضر سرویس‌های بهداشتی، دالان‌های منتهی به آن و بخش‌های خدماتی در طبقات فوقانی طبق طرح قدیمی و اولیه در حال مرمت و احیا هستند.

به‌ گزارش روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان شرقی، حمزه‌زاده اظهار کرد: اجرای پوشش آجری در این محل تا پایان سال جاری تکمیل خواهد شد و مراحل عملیاتی نظیر اتصال به شبکه فاضلاب عمومی، کف‌سازی در مراحل بعدی اجرا خواهد شد که این اقدامات سبب استحکام بخشی سایر قسمت‌های مرتبط  با این قسمت خواهد شد.