تلگرام از دو قابلیت ترجمه و اشتراک گذاری کد‌های QR رونمایی کرد

جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۲ | کد مطلب: ۳۸۸۳۸
تلگرام از دو قابلیت ترجمه و اشتراک گذاری کد‌های QR رونمایی کرد
اپلیکیشن پیام‌رسان محبوب تلگرام به تازگی دوازدهمین به‌روزرسانی سال خود را منتشر کرده است که چندین ویژگی جدید از جمله واکنش‌ها، ترجمه پیام، کد‌های QR موضوعی و متن مخفی را برای کاربران به ارمغان می‌آورد.
اسکان نيوز:  اپلیکیشن پیام‌رسان محبوب تلگرام به تازگی دوازدهمین به‌روزرسانی سال خود را منتشر کرده است که چندین ویژگی جدید از جمله واکنش‌ها، ترجمه پیام، کد‌های QR موضوعی و متن مخفی را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. البته قبل‌تر ما به دو ویژگی اسپویلر و واکنش به پیام‌ها اشاره کرده بودیم.
 

قابلیت واکنش به پیام‌ها و اسپویلر


پس از به‌روزرسانی، برخی از محبوب‌ترین ایموجی‌های تعاملی تلگرام به‌عنوان Reactions برای به اشتراک گذاشتن احساسات و بازخورد بدون ارسال پیامی در دسترس هستند. برای ارسال یک واکنش سریع، کافی است روی یک پیام دوبار ضربه بزنید یا برای واکنش‌های بیشتر، پیام را فشار داده و نگه دارید. متون مخفی یا اسپویلر به کاربران این امکان را می‌دهد که کل متن یا بخشی از متن خود را هنگام تایپ انتخاب و قالب بندی اسپویلر جدید را انتخاب کنند. با این کار قسمت انتخاب شده از پیام در چت و اعلان‌ها پنهان می‌شود.

 

قابلیت ترجمه و کد‌های QR


انتخاب نوشت، اکنون می‌توانید هر پیامی را مستقیما در برنامه به زبان دیگری ترجمه کنید. باید ترجمه را در قسمت تنظیمات زبان فعال کنید تا هنگام انتخاب پیام، دکمه ترجمه اختصاصی را در منوی زمینه ببینید. ویژگی جدید کد‌های QR هستند که به شما امکان می‌دهد رنگ‌ها و الگو‌هایی را انتخاب کنید که مناسب‌ترند، سپس کد QR خود را در این برنامه یا در برنامه‌های دیگر به اشتراک بگذارید. برای استفاده از این قابلیت‌ها تنها کافی است که آخرین نسخه منتشر شده از تلگرام را دانلود کنید.