استاندار کرمان خبر داد:

5 برابر شدن ورود گردشگران خارجی به استان کرمان در دولت تدبیر و امید

دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۰ | کد مطلب: ۳۸۷۶
اسکان نيوز: علیرضا رزم حسینی" صبح امروز سیزدهم شهریورماه در دومین همایش نمایندگان اطلاع رسانی و گردشگری ایران در خارج از کشور با حضور معاون پارلمانی وزیر امور خارجه با اشاره به اقدامات استان کرمان در زمینه ایجاد استانداردهای لازم برای جذب گردشگر، گفت: تجربه خوبی در این زمینه در شهرستان قلعه گنج داشتیم که با احداث هتل کپری در این منطقه  323 نفر گردشگر آلمانی، سویسی، آمریکایی، هلند و هندی در هتل قلعه گنج اقامت کرده و چند روز در این شهرستان حضور داشتند.

به گزارش ایسنا، استاندار کرمان از خدمات بسیار زیاد دولت تدبیر و امید در حوزه گردشگری سخن گفت و اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید گردشگران خارجی که به استان کرمان سفر کده اند پنج برابر دولت گذشته بوده است.

وی بخش گردشگری را یکی از بزرگترین پتائنسیل‌های استان کرمان دانست و بیان کرد: پارک ملی خبر، باغ فتح‌آباد، باغ شاهزاده ماهان، ارگ بم و ... از جاذبه‌های گردشگری استان کرمان است که باید با ایجاد استانداردهای لازم و معرفی این جاذبه ها به دنیا، بتوانیم در جذب گردشگر موفق باشیم.

رزم حسینی با بیان این‌که استان کرمان آمادگی حمایت از فعالان حوزه گردشگری را دارد، تصریح کرد: حضور فرماندهان نظامی و انتظامی استان در این جلسه نشان می‌دهد که استان کرمان آمادگی دارد که در هر اتوبوس گردشگر خارجی یک مامور حضور داشته باشد تا از گیت‌های موجود به آسانی عبور کرده و امنیت گردشگران را تامین کند، قابل ذکر است که امنیت استان کرمان مثال‌زدنی است.

وی با اشاره به تاریخ شش هزار ساله استان کرمان اظهار کرد: دولت دوازهم می‌تواند فصل جدیدی در حوزه رونق گردشگری ایران رقم زند.