در چهارمحال‌و‌بختیاری صورت گرفت:

افتتاح ۱۱۲۰ واحد مسکن مهر در چهارمحال و بختیاری

دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۵ | کد مطلب: ۳۸۴۹
اسکان نيوز: با حضور قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی ۱۱۲۰ واحد مسکن مهر در استان چهارمحال و بختیاری به بهره‌برداری رسید.

در این افتتاحیه که معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال‌و‌بختیاری، مدیرکل راه و شهرسازی و دیگر مسئولان استانی نیز حضور داشتند ۱۰۹۶ واحد مسکن مهر در شهرکرد، ۳ واحد در فرخشهر، ۱ واحد در شهر فارسان و ۲۰ واحد احداث شده توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرهای با جمعیت زیر ۲۵۰۰۰ نفر به بهره‌برداری رسید.

احمد اصغری‌مهرآبادی در حاشیه این افتتاحیه گفت: از ۲۲۱۵۷ واحد مسکن مهر احداث شده در استان چهارمحال‌و‌بختیاری تا به امروز ۲۱۵۷۴ واحد تکمیل و به مالکان تحویل داده شده است.

مهرآبادی در ادامه افزود: ۵۸۳ واحد باقیمانده در مراجع قضایی دارای پرونده می‌باشند که در صورت رفع اختلافات قضایی موجود، استان چهارمحال‌و‌بختیاری پس از استان‌های زنجان و یزد سومین استانی خواهد بود که اختتامیه پرونده مسکن مهر را جشن خواهد گرفت.

وی بیان کرد: عملیات زیر بنایی و رو بنایی اکثر محلات مسکن مهر در سطح کشور اعم از مساجد، مدارس، مراکز بهداشتی و کلانتری به پایان رسیده و تحویل ارگان‌های بهره‌بردار شده است.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی میزان تقاضا مسکن در سطح کشور را سالانه ۹۰۰ هزار واحد اعلام کرد و افزود: در چهارمحال‌و‌بختیاری باید سالانه ۱۰۰۰ واحد مسکونی جدید برای تامین تقاضای بازار مسکن استان ایجاد گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان نیز در حاشیه این افتتاحیه گفت: از مجموع ۲۲۱۵۷ واحد مسکن مهر در استان ۹۲۱۰ واحد در شهرکرد، ۲۴۱۰ در بروجن، ۷۷۸ واحد در فرخشهر، ۱۰۴۳ واحد در فارسان توسط اداره کل راه و شهرسازی در قالب سه طرح تعاونی، تفاهم سه‌جانبه و خود مالکین احداث گردیده که ۱۲۹۰۷ واحد تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.