عضو شورا پنجم شهر شیراز:

نگاه انسان محور مد نظر شورا شهر شیراز است

يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۳ | کد مطلب: ۳۸۳۰
اسکان نيوز: علی ناصری در نخستین سمپوزیوم پزشکی ورزشی که به همت هیات پزشکی ورزشی استان فارس در شیراز برگزار شد، گفت: امروز جامعه‌ای را لازم داریم که انسان‌ها در آن احساس طراوت، امید، نشاط و شادابی داشته باشند.

به گزارش هیات پزشکی ورزشی فارس، وی تاکید کرد: شورا پنجم اعتقاد دارد که در دل رویش‌ها هندسی آهن، سیمان و سنگ، انسان‌ها زندگی می‌کنند که باید کیفیت زندگی آنان ارتقا یابد؛ انسان‌هایی که باید امیدوار باشند؛ لذا باید تلاش کرد تا آسیب‌های اجتماعی به حداقل ممکن کاهش یابد.

ناصری با بیان این‌که در گذشته بیماری‌های واگیر عامل اصلی مرگ و میر انسان‌ها بود، عامل اصلی مرگ و میر در جوامع پیشرفته امروز را بیماری‌های غیر واگیر دانست و گفت: سازمان بهداشت جهانی تاکید دارد با تغییر سبک زندگی می‌توان مشکل بیماری‌های غیر واگیر را حل کرد.

عضو شورا اسلامی شیراز گفت: برای تغییر سبک زندگی چهار "ت" شامل تغذیه، تنفس، تحرک، تنش، را باید سرلوحه کار قرار داد؛ تغذیه مناسب، تنفس هوای پاک و جلوگیری از آلودگی هوای شهرها، تحرک و ورزش مناسب و ممانعت از بروز و افزایش تنش‌ها در زندگی، منجر به سلامت فرد و جامعه می‌شود.

ناصری با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی برای آینده، گفت: سازمان بهداشت جهانی پیش‌بینی کرده که آن‌چه از سال 2025 انسان را آزار خواهد داد، حملات قلبی و عروقی نیست بلکه بیماری‌های روانشناختی مانند استرس، اضطراب، اعتیاد و ... است.

عضو شورا شیراز گفت: همه باید آمادگی مواجهه و مقابله صحیح با مخاطرات آینده را داشته باشیم و یکی از راه‌های ایجاد این آمادگی و ارتقا آن توجه جدی به مباحث آموزشی در سطوح و دوره‌های مختلف است.

ناصری با اشاره به حرکت جامعه ایران به سمت سالخوردگی، گفت: برای جامعه‌ای که طیف عظیم آن به سمت میانسالی حرکت می‌کنند باید پیش‌بینی‌های لازم را داشت و متناسب با آن برنامه‌ریزی کرد.