بلوای تازه در شهرداری زاکانی؛ اعتراض به یک انتصاب فامیلی دیگر و تهدید عضو شورای شهر

دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۱ | کد مطلب: ۳۸۲۷۸

در ادامه انتصاب‌های فامیلی در شهرداری تهران، انتصاب همسر یکی از اعضای شورای شهر تهران به ریاست کمیسون ماده ۱۰۰ شهرداری تهران اعتراض برخی دیگر از اعضای شورا را به دنبال داشته است؛ تا جایی که در جلسه روز یکشنبه، ۷ آذر، اصلاح مصوبه «تعارض منافع در شهرداری تهران» را خواستار شده‌اند.

فاطمه حیدری، همسر احمد علوی، عضو فعلی شورای شهر تهران است که به‌تازگی بر اساس حکمی که حمیدرضا صارمی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، صادر کرده، به سرپرستی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری منصوب شده است. از آنجا که کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری بر ساخت‌وسازهای شهری نظارت می‌کند، جایگاهی ویژه دارد و می‌تواند در دیگر بخش‌های مدیریت شهری مثل محیط‌ زیست، فضای سبز، حریم شهری و ترافیک نیز تاثیر بگذارد.

شرق نوشته: مهدی عباسی رئيس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفته این طرح رای دستکم ۱۲نماینده شورای تهران را دارد ولی پس‌از پیش‌نهاد این طرح از برخی جاها و اشخاص برای او پیامک تهدید آمیز فرستاده شده

👆 اما همان‌طورکه در گزارش خبرگزاری دانشجو می‌بینید مهدی چمران، رئيس این شورا، می‌گوید این مساله داخلی شورا است و باید در درون خانواده شورا حل شود و برای همین رسیدگی به این قانون به جلسه بعدی موکول شد.