صدور سه موافقت اصولی ایجاد تأسیسات گردشگری در سمنان

شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۸ | کد مطلب: ۳۸۲۱۸
صدور سه موافقت اصولی ایجاد تأسیسات گردشگری در سمنان
سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان از صدور سه موافقت اصولی راه‌اندازی تأسیسات گردشگری در نقاط مختلف استان خبر داد.
اسکان نيوز: محمد طاهریان، سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان با اعلام این خبر افزود: این سه موافقت اصولی برای ایجاد مجتمع گردشگری، اقامتگاه سنتی و تأسیسات اقامتی و پذیرایی واقع در مجتمع خدماتی، رفاهی بین‌راهی است و شرایط اشتغال 41 نفر را فراهم می‌کنند.

سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان  گفت: میزان سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها 141220 میلیون ریال است.

طاهریان با اشاره به این‌‌که این پروژه‌ها در شهرستان‌های  مهدی‌شهر، سرخه و شاهرود ساخته می‌شوند، افزود: این مجوز به استناد ماده 2 آئین‌نامه ايجاد، اصلاح و تكميل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تأسيسات گردشگري و نظارت بر فعالیت آن‌ها صادر شده است.

به‌ گزارش روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان سمنان، هم‌اکنون در سطح استان 273  واحد تأسیسات گردشگری شامل هتل، اقامتگاه سنتی، خانه مسافر، رستوران بین‌راهی، اقامتگاه بوم‌گردی، مجتمع گردشگری و ... فعالیت دارند.