کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

نمایش آبرنگ‌های علی‌اکبر صنعتی پس از سال‌ها

1 آذر 1400 ساعت 11:21 | کد مطلب:38158

نمایشگاهی از آثار آب‌رنگ علی‌اکبر صنعتی ـ نقاش و مجسمه‌ساز ایرانیِ اهل کرمان ـ در گالری آرتیبیشن روی دیوار می‌رود.


اسکان نیوز:  علی‌اکبر صنعتی متولد سال ۱۲۹۵ در کرمان است. پدرش را در کودکی از دست داد و مادرش به علت مشکلات مالی او را به پرورشگاه صنعتی کرمان سپرد. بعد از بروز استعداد و هنر این هنرمند در کودکی، مرحوم حاج علی‌اکبر صنعتی، مدیر پرورشگاه او را به مدرسه‌ی صنایع مستظرفه فرستاد و او نزد ابوالحسن صدیقی و علی‌محمد حیدریان نقاشی و مجسمه‌سازی آموخت.

صنعتی تنها هنرمند منتسب به مکتب کمال‌الملک است که موزه‌ای به نام‌اش ایجاد شده است.

برگزاری نمایشگاهی از مجموعه آبرنگ این هنرمند به منظور ارج نهادن به هنر این استاد شکل گرفته و از جهت حفظ و یادآوری هنر او در حافظه جمعی نسل‌های مختلف اهمیت دارد.

در استیتمنت (بیانیه) نمایشگاه آمده است: «آدم‌های او در اجتماعی از مجسمه‌ها با آدم‌های او در میان ‌صحنه آبرنگ از یک خانواده و اجتماع هستند. او با این تکنیک تصویرهایی پدید می‌آورد که نمایان شدن فیگور در میان کاغذ مثل جادوست».

نمایشگاه آثار آبرنگ علی‌اکبر صنعتی از روز جمعه، ۵ آذر ۱۴۰۰ تا روز یک‌شنبه، ۱۴ آذر ماه در گالری آرتیبیشن برپا خواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند هر روز از ساعت ۱۱ تا ۲۰ (روزهای تعطیل از ۱۶ تا ۲۰) به گالری آرتیبیشن به نشانی خیابان شریعتی، نرسیده به اتوبان همت، خیابان گل‌نبی، میدان احمدی روشن، خیابان ساسانی‌پور، کوچه‌ی قندی، شماره ۶ مراجعه کنند.

همچنین نمایشگاه برای افرادی که در قرنطینه به سر می‌برند، به صورت آنلاین و همزمان با آغاز نمایشگاه در سایت آرتیبیشن (www. artibition. net) دایر خواهد شد. 

ایسنا نوشت، تلفن تماس علاقمندان جهت هماهنگی و بازدید از آثار: ۰۲۱۲۲۹۲۲۵۳۸
تلفن پاسخگویی واتساپ و تلگرام: ۰۹۳۷۶۰۳۶۹۶۸
 آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/38158/نمایش-آبرنگ-های-علی-اکبر-صنعتی-سال-ها

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com