هواپیمایی ماهان می‌گوید یک حمله سایبری به این ایرلاین خنثا شده

يکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۲ | کد مطلب: ۳۸۱۵۶
هواپیمایی ماهان می‌گوید یک حمله سایبری به این ایرلاین خنثا شده
 کاربران شبکه های اجتماعی ساعتی پیش از حمله سایبری به هواپیمایی ماهان گزارش داده‌بودند.

حالا روابط عمومی هواپیمایی ماهان اعلام کرده: این حمله را خنثا کرده و همه پروازهای ماهان طبق برنامه در حال انجام است و اگر در این برنامه تغییری داده شد، حتما به مسافران اعلام می‌شود.

در اطلاعیه روابط عمومی هواپیمایی ماهان به جایگاه این شرکت در صنعت حمل و نقل هوایی ایران اشاره شده و آمده است که حمله سایبری به این شرکت تازگی ندارد.

در این اطلاعیه ذکر شده است که شرکت هواپیمایی ماهان «به دفعات مختلف و در زمان‌های گوناگون» هدف حملات سایبری بوده است. هدف از این حملات مختل کردن عملکرد این شرکت اعلام شده است.

مسئولان شرکت هواپیمایی ماهان مدعی هستند که حمله سایبری به این شرکت "یک اتفاق عادی" است که در سایه عملکرد تیم امنیت سایبری این شرکت خنثی می‌شود.

اطلاعیه این شرکت به‌رغم اعلام این موضوع که «پروازهای ماهان طبق برنامه در حال انجام و پروازهای آتی نیز طبق زمان‌بندی قبلی انجام خواهد پذیرفت» احتمال وقوع تغییر در زمان پروازها را منتفی ندانسته است.

 هواپیمایی ماهان از سوی اروپا و آمریکا تحریم شده. این دولت‌ها مدعی‌اند ماهان در عملیات‌های مسلحانه به گروه‌های مسلح نزدیک به ایران در سوریه، عراق، لبنان و ... کمک می‌رساند.