جروزالم پست: هکر‌های ایرانی به سرورهای اینترنت اسرائیل حمله کردند

شنبه ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۸ | کد مطلب: ۳۷۷۶۳
جروزالم پست: هکر‌های ایرانی به سرورهای اینترنت اسرائیل حمله کردند
روزنامه جروزالم پست چاپ اسرائیل می گوید یک گروه مستقر در ایران که مسئول حملات قبلی به شرکت بیمه خودروی اسرائیلی به نام شیربیت بود، به عنوان باج بیت کوین طلب کرد و زمانی که پرداخت آن ممکن نشد این گروه سرورها را خاموش کرد.
 
بر اساس این گزارش گروه هکری ایرانی "بلک شادو" یا "سایه سیاه" اعلام کرد که سرورهای شرکت اینترنتی اسرائیلی "سایبرسرو" را هک کرده و بلافاصله آنها را خاموش کرده و تهدید به افشای اطلاعات کرده است.

سایبرسرو یک شرکت میزبانی وب است، به این معنی که سرورها و ذخیره سازی داده ها و اطلاعات را برای سایر شرکت ها و صنایع فراهم می کند.

روزنامه جروزالم پست می گوید داده‌های ضبط شده توسط هکرهای ایرانی طیف گسترده‌ای از کسب‌وکارها را پوشش می‌دهد: از شرکت خدمات مسافرتی پگاسوس گرفته تا شرکت اتوبوسرانی دان و حتی موزه کودکان اسرائیل.

بر اساس این گزارش این گروه هکری در پیامی تلگرامی گفت: "سلام مجدد! برای شما خبری داریم." "شما احتمالاً امروز نمی توانید به بسیاری از سایت ها وصل شوید.

سایبرسرو و مشتریان آنها توسط ما آسیب دیدند" و تهدید دیگری را اضافه کرد: "حتما می پرسید پس در مورد داده ها چطور؟ مثل همیشه، ما اطلاعات زیادی داریم. اگر نمی خواهید افشا شود زود با ما تماس بگیرید."